Z Ruchem po sześciu latach w Ekstraklasie

Korona Kielce w niedzielne popołudnie zagra z Ruchem Chorzów. Mecz rozpocznie się o godzinie 15 na Stadionie Śląskim. 

Spotkanie po sześciu latach

Ostatni mecz o punkty kielczanie z Niebieskimi zagrali 10 kwietnia 2017 roku przy ulicy Ściegiennego. Koroniarze wygrali wówczas po samobójczym trafieniu Rafała Grodzickiego.
Pierwsze spotkanie w sezonie 2016/17 odbyło się w Chorzowie na stadionie przy Cichej 6. Ruch wygrał wtedy aż 4:0. Po tym meczu pracę w kieleckim klubie stracił trener Tomasz Wilman.

Spadek chorzowian

We wspomnianym sezonie Ruch spadł z ligi i zajmując ostatnie miejsce w tabeli.
Kielczanie sezon skończyli na 5. miejscu.

Fot. Jarosław Kubalski/Radio Kielce

Grali w obu klubach

Koronę i Ruch łączy Marek Szyndrowski. Popularny Szyndro zaczynał w 1995 roku karierę w Ruchu, dla którego grał przez dziewięć lat. Później przez 4 lata grał dla Korony (2004/05 do 2006/07 i sezon 2008/09).
Drugi raz Szyndrowski dla chorzowskiego klubu grał od rundy wiosennej sezonu 2010/11 do 2016 roku.
Dla obu klubów grali także mi.in. Tomasz Foszmańczyk, Remigiusz Szywacz i Wiktor Długosz (wszyscy trzej obecnie Ruch, Długosz wypożyczony z Rakowa) a także Krzysztof Pilarz, Marcin Kuś, Marcin Kośmicki czy Andrzej Niedzielan.

Mecz 16. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów – Korona Kielce odbędzie się w niedzielę 26 listopada o godzinie 15 na Stadionie Śląskim. Transmisja w Canal+Sport oraz Radiu Kielce.

Kamil Dulęba

Share:

2 Responses to the post:

  • Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Będę polecał to miejsce i często odwiedzał, żeby przejrzeć nowe rzeczy.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *