Z Rakowem na koniec roku

Raków Częstochowa będzie rywalem Korony Kielce w ostatnim meczu tego roku w PKO Ekstraklasie. Będzie to spotkanie 19. kolejki. 

Pierwszy mecz się nie odbył

Na wniosek klubu z Częstochowy spotkanie drugiej kolejki zostało przełożone, ponieważ Mistrz Polski w środku tygodnia grał mecz o awans do europejskich pucharów. PZPN przyczynił się wówczas do tej prośby i mecz zostanie rozegrany w przyszłym roku.

Ostatnie mecze

Po powrocie na najwyższy szczebel Korona grała z Rakowem dwukrotnie. W pierwszym meczu (październik 2022) kielczanie przegrali po golu z rzutu karnego Iviego Lopeza. Rewanż był na korzyść Koroniarzy. Tym razem z jedenastkę wykorzystał Jakub Łukowski.

Fot. Krzysztof Klimek

W Lidze Europy przed meczem z Koroną

W czwartek Raków zagrał mecz w Lidze Europy. Częstochowianie na w Sosnowcu zmierzyli się z Atalantą Bergamo i ponieśli wysoką porażkę 0:4.

Grali w obu klubach

W Koronie i Rakowie grali Marcin Cebula, Daniel Szelągowski, Adnan Kovacević (0becnie Raków) Wiktor Długosz (wypożyczenie z Rakowa do Ruchu), Felicio Brown Forbes, Krzysztof Pyskaty czy Maciej Mielcarz. Z częstochowskiego klubu do Korony wypożyczony jest bramkarz Xavier Dziekoński.

Mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa – Korona Kielce odbędzie się w niedzielę 17 grudnia, o godzinie 15. Transmisja w Canal+Sport oraz Radiu Kielce.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *