Wyzwanie Kamila Kuzery

Zarząd Korony po odsunięciu Leszka Ojrzyńskiego od pierwszego zespołu, rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. Wśród kilku kandydatów, znajdował się Kamil Kuzera, dotychczasowy asystent kolejno Mirosława Smyły, Macieja Bartoszka, Dominika Nowaka i Leszka Ojrzyńskiego. Wybór padł właśnie na byłego kapitana Korony Kielce, który ma już na koncie kilka meczów w roli pierwszego trenera.

Od kilku tygodni pojawiały się spekulacje o tym, że misja ratowania Korony przed spadkiem zostanie powierzona Kamilowi Kuzerze. Ostatecznie zarząd klubu zdecydował się na taki krok, choć w gronie kandydatów pojawiali się trenerzy z większym doświadczeniem. Kamil Kuzera to człowiek mocno kojarzony z Koroną, dla której rozegrał 84 mecze, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe oraz Puchar Polski. Przez kilka sezonów pełnił również funkcję kapitana zespołu. Ponadto, Kamil Kuzera reprezentował barwy Wisły Kraków, Górnika Zabrze, Widzewa Łódź i Polonii Warszawa.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpoczął swoją przygodę trenerską. 39-latek był asystentem Macieja Bartoszka w Koronie, Termalice i Chojniczance, a następnie wrócił do Kielc, by pracować w sztabie Mirosława Smyły, Dominika Nowaka i Leszka Ojrzyńskiego. Zwykle gdy dochodziło do zmian szkoleniowców Kuzera tymczasowo obejmował zespół i sprawdzał się w roli pierwszego trenera. Bilans młodego szkoleniowca wygląda następująco:

  • Zwycięstwo z GKS-em Tychy 1:0
  • Zwycięstwo z Puszczą Niepołomice 1:0
  • Zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie 2:0
  • Remis z Miedzią Legnica 0:0
  • Zwycięstwo z Górnikiem Łęczna 1:0
  • Porażka z Lechem Poznań 2:3
  • Porażka z Widzewem Łódź 0:1

Kamil Kuzera otrzyma warunkową licencję, gdyż jest w trakcie robienia kursu UEFA Pro. Przed nowym trenerem Korony stoi duże wyzwanie, ale i olbrzymia szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności szkoleniowych. Kielecki klub znajduje się aktualnie na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, tracąc cztery punkty do bezpiecznej piętnastej lokaty. Tuż za Koroną uplasowała się Miedź Legnica, która do kielczan traci zaledwie punkt, a do rozegrania ma jeszcze jeden zaległy mecz. Kamil Kuzera podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Marcin Łataś 

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *