Takáč i Briceag odejdą z Korony. Kto jeszcze?

Dalibor Takáč i Marius Briceag w najbliższym sezonie nie będą już piłkarzami Korony Kielce. Słowakowi oraz Rumunowi wraz z końcem czerwca wygasają kontrakty i nie zostaną przedłużone. 

Słowacki pomocnik w kieleckim klubie jest od stycznia 2022 roku. W Koronie zagrał 66 razy, zaliczył jedno trafienie (w Fortuna 1 Lidze z GKS-em Tychy).
Natomiast Briceag przy Ściegiennego gra od półtora roku. Lewy obrońca wystąpił w 33 meczach, dokładając 3 asysty.

Kto jeszcze opuści Kielce?
Na pewno będzie to Kyryło Petrow. Ukrainiec nie grał od sierpnia z powodu urazu i jego wygasający kontrakt nie będzie przedłużony.
Z klubem pożegnali się już Jakub Łukowski, który został piłkarzem Widzewa Łódź oraz Jacek Podgórski (trafił do Miedzi Legnica).

Fot. Krzysztof Klimek

Komu kończą się kontrakty?

Na liście znajdują się bramkarze Konrad Forenc i Xavier Dziekoński, którego Korona wykupi z Rakowa, a co za tym idzie z klubem ma pożegnać się Forenc.
Obrońcy Piotr Malarczyk, Bartosz Kwiecień i Marcus Godinho. Trudno powiedzieć co z Malarczykiem, za to Kwietniowi ma być zaproponowany nowy kontrakt, w końcówce sezonu był ważną postacią zespołu. Godinho zaś obecnie leczy uraz, ale Kanadyjczyk z portugalskim paszportem został zapewniony, że jego umowa będzie przedłużona.
Pomocnicy Fredrik Krogstad i Petteri Forsell Norweg pomógł drużynie w utrzymaniu i w Kielcach wiążą z nim przyszłość. Inaczej jest z Forsellem, Fin zagrał zaledwie cztery razy i odejdzie.

Więcej powinniśmy wiedzieć w przyszłym tygodniu. Wtedy mają się odbyć rozmowy z piłkarzami, którym wygasają kontrakty.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *