Skuteczna Korona w Radomiu. Kielczanie wygrali z Radomiakiem

W 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe 2:0 z Radomiakiem Radom. Gole zdobyli Bartosz Śpiączka i Dawid Błanik.

Od początku do ataku ruszyli gospodarze, ale ich okazje nie stanowiły większego zagrożenia dla drużyny Korony. Żółto-czerwoni rozkręcali się powoli i pozwalali grać radomianom.
Trwało to do 35. minuty gdy Koroniarze przeprowadzili akcję bramkową. Świetnie do Takáča podał Zebić, a słowacki pomocnik zacentrował w kierunku Śpiączki. Napastnik Korony wygrał walkę w powietrzu z Cichockim i trafił do bramki.
Do przerwy kielczanie kontrolowali grę i skutecznie się bronili.

Fot. Sebastian Kalwat/Radio Kielce

Po zmianie stron znów gospodarze starali się zaatakować, ale piłkarze trenera Ojrzyńskiego bronili szczelnie. Radomiak często starał się wykorzystać swoje stałe fragmenty, ale albo Zieloni się mylili, albo kielecka defensywa była górą w tych starciach.
Korona nie forsowała tempa i szukała prostych rozwiązań w ofensywie. Swoją drugą okazję miał Śpiączka, ale jego strzał głową minął bramkę Majchrowicza.
W 83. minucie gospodarze popełnili duży błąd w defensywie. Do piłki dopadł Błanik podprowadził ją do szesnastego metra i uderzył po dalszym słupku trafiając do siatki.
Korona podwyższyła prowadzenie, którego już do końca nie oddała i wywiozła z Radomia komplet punktów.

W 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arenie zagra z Pogonią Szczecin. Mecz  4 września (niedziela) o godzinie 15. 

Z Radomia Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *