Przedstawiamy rywala: Lider bez porażki

Korona Kielce zagra jutro na wyjeździe z Wisłą Płock. Gospodarze nie zaznali w tym sezonie smaku porażki. Początek meczu o godzinie 15.

Cztery zwycięstwa na start

Płocczanie wygrali pierwsze cztery mecze ligowe. Tylko w ostatnim pojedynku zremisowali z Pogonią. Bilans bramek to 13 goli strzelonych i zaledwie 4 stracone w pięciu kolejkach.

Davo gwiazdą

Davo czyli Antonio David Alvarez Rey obok Rafała Wolskiego jest najskuteczniejszym zawodnikiem z zespole. Obaj mają po cztery trafienia. Hiszpan do Płocka trafił z UD Ibiza, w którym spędził ostatnie dwa sezony.

Fot. Kamil Bielaszewski

Grali w Koronie i Wiśle

W zespole z Płocka jest trzech takich zawodników plus trener Pavol Stano. W przeszłości w Koronie grali  pomocnik Michał Mokrzycki i dwóch napastników Łukasz Sekulski i będący przez pół roku na wypożyczeniu w Kielcach Mateusz Lewandowski.
W Koronie są to Marceli Zapytowski, Jakub Łukowski oraz trener Leszek Ojrzyński.

Ostatni mecz pomiędzy zespołami

Obie drużyny ostatnio spotkały się w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Korona po dogrywce (4:3) pokonała Wisłę prowadzą wówczas przez Macieja Bartoszka.
Gole dla Korony strzelili Piotr Malarczyk, Dawid Błanik, Łukasz Sierpina i wypożyczony z płockiego zespołu Mateusz Lewandowski.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *