Nie będzie rewolucji kadrowej

Z Korony tego lata odejdzie około ośmiu piłkarzy. Na początku zapowiadano jednak, że to będzie znacznie większa liczba, jednak ostatnie tygodnie przekonały władze klubu, że niektórym warto dać szansę.

Z klubu odszedł już hiszpański pomocnik Hugo Diaz, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Kielce opuści także wypożyczony z Lechii Gdańsk Rafał Kobryń. Korona chce się pozbyć również Remigiusza Szywacza, defensor nie przekonał nowego dyrektora sportowego Pawła Golańskiego i może sobie szukać nowego klubu.
Umowy nadal nie chce rozwiązać turecki napastnik Kubilay Yilmaz, a pod znakiem zapytania stoi przyszłość Pawła Łysiaka. Kończące się umowy Kornela Kordasa i Marka Kozioła nie zostaną przedłużone. Wypożyczony ma zostać Bartosz Prętnik.

Fot. Kamil Bielaszewski

W Koronie zostaną Mario Zebić, Marko Pervan i Przemysław Szarek. Klub przekonał się do ich umiejętności. Zebić w nowym sezonie będzie rozpatrywany jako defensywny pomocnik. Niezagrożona jest też pozycja Filipe Oliveiry. W Kielcach na kolejny sezon zostanie również Jacek Kiełb. Umowa kapitana Korony gwarantuje mu przedłużenie jej na kolejne rozgrywki.

Powracający z wypożyczeń Jakub Górski i Oskar Sewerzyński będą włączeni do kadry pierwszego zespołu. Nie wiadomo co z Piotrem Pierzchałą i Mateuszem Sowińskim. Na decyzję odnośnie tej dwójki trzeba jeszcze poczekać.

Kamil Dulęba

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *