Młodzieżowcy w Koronie. Jak wyglądają ich liczby?

W rozgrywkach Fortuna 1 Ligi dla Korony zagrało siedmiu młodzieżowców. Przepis ten spełniali zawodnicy urodzeni w roku 2001 lub młodsi.

Fortuna 1 Liga

Najwięcej spotkań rozegrał Marcin Szpakowski. Pomocnik opuścił tylko jedno spotkanie, ponieważ pauzował za żółte kartki. Szpaku wystąpił w 19 meczach strzelając dwa gole i dołożył jedną asystę. Był też sześciokrotnie karany żółtym kartonikiem. Jesienią rozegrał 1485 minut.
Tuż za nim jest Jakub Górski. Skrzydłowy zagrał w 11 spotkaniach, w których zdobył dwa gole i zaliczył asystę. Obejrzał także jedną żółtą kartkę. Góra był na boisku przez 277 minut.
Sześć meczów w swoim dorobku ma Janusz Nojszewski. Pomocnik pewnie miałby ich więcej gdyby nie kontuzja. W swoim dorobku ma asystę. Rozegrał 48 minut.
Po dwa mecze mają Dawid Lisowski i Maciej Bortniczuk. Defensor Korony miał dużego pecha, bo pod koniec października zerwał ścięgno Achillesa w prawej nodze. Bortniczuk nie przekonywał do siebie trenerów Korony i wielu szans nie dostał a do tego zarobił żółty kartonik. Lisowski zagrał 76, a Bortniczuk 6 minut.
Oskar Sewerzyński zagrał w jednym spotkaniu. Pomocnik na boisku pojawił się w ostatnim meczu w roku (z GKS-em Jastrzębie) na 22 minuty.
Ostatnim młodzieżowem, który zagrał w na pierwszoligowych boiskach jest Miłosz Strzeboński. Zawodnik wszedł na 20 minut w meczu z GKS-em Katowice.

Fot. Kamil Bielaszewski

Fortuna Puchar Polski

We wszystkich meczach zagrał Marceli Zapytowski. Golkiper wpuścił sześć goli. Na boisku spędził 300 minut.
Trzy spotkania zagrali też Marcin Szpakowski i Jakub Górski. Pierwszy z nich rozegrał 197 minut, a skrzydłowy spędził na ich placu gry 108.
Po jednym meczu mają Miłosz Strzeboński, Oskar Sewerzyński Maciej Bortniczuk i Janusz Nojszewski. Zawodnicy zagrali odpowiednio 68, 90, 22 i 41 minut (plus asysta).

Kamil Dulęba

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *