Młody napastnik trafi do pierwszej ligi?

Napastnik Maciej Firlej najprawdopodobniej trafi na wypożyczenie. 22-latek trenował z Koroną na zgrupowaniu w Turcji (zagrał kilkadziesiąt minut w sparingach z Politehnicą Iasi i Banikiem Ostrawa), ale wiosnę raczej spędzi poza Kielcami.

Obecnie najbliżej piłkarzowi jest do pierwszoligowej Stali Mielec. Zainteresowana sprowadzeniem byłego króla strzelców trzeciej ligi ma być także Puszcza Niepołomice.

Jesienią Maciej Firlej cztery razy znalazł się w meczowej „osiemnastce”, ale w ekstraklasie nie zadebiutował. Regularnie grał i strzelał gole w czwartoligowej drużynie rezerw. Zdobył 11 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Sławomira Grzesika.

Korona wciąż chce pozyskać nowego napastnika, a w dodatku wobec rosnącej formy Gruzina Vato Arweładze i przesunięciu do ataku Kostarykanina Felico Browna Forbesa (cztery gole w sparingach), o niepodważalnej pozycji Włocha Elii Soriano nie wspominając, wiosną Firlej znów występowałby zaledwie w czwartej lidze. Władze klubu chcą, aby zawodnik ogrywał się na wyższym szczeblu. Najlepiej na zapleczu ekstraklasy. Po solidnie przepracowanym zgrupowaniu w Side i w Belek o nowego pracodawcę powinno być mu łatwiej.

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *