Lettieri odsunięty od drużyny! Tymczasowym trenerem Grzesik

Gino Lettieri nie będzie już trenerem Korony! Włoski szkoleniowiec dziś przed południem został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. Razem z nim odchodzą jego dwaj gruzińscy asystenci.

Tymczasowo drużyną będzie zajmował się opiekun rezerw Sławomir Grzesik. Kontakt Lettieriego formalnie nie został jeszcze rozwiązany. Obecnie trwają rozmowy co do formy jego przedwczesnego zakończenia.

Gino Lettieri trenerem Korony był od 5 czerwca 2017 roku. W tym czasie poprowadził kielecki zespół w 81 ligowych meczach. Bilans: 25 zwycięstw, 25 remisów i 31 porażek. Łącznie pod jego wodzą drużyna zdobyła 100 punktów, strzeliła 94 gole i straciła 118. Włoch był najdłużej pracującym trenerem Korony w ekstraklasie. Wytrwał na stanowisku przez 817 dni. Jest natomiast pierwszym szkoleniowcem, który stracił pracę w tym sezonie w lidze.

Najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia w Koronie Lettieriego jest Bogdan Zając. Były asystent Adama Nawałki w reprezentacji oraz w Górniku Zabrze i Lechu Poznań w Kielcach miałby pracować wspólnie z Gerardem Juszczykiem. Ten drugim był analitykiem w sztabie Lettieriego jesienią ubiegłego roku. Obaj z trybun Suzuki Areny oglądali ostatni mecz z Jagiellonią.

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *