Korona z Miedzią często remisuje

W sobotę, 1 kwietnia Korona Kielce zagra na Suzuki Arenie z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica. Jak wyglądają ostatnie starcia pomiędzy obiema ekipami?

Od 2018 roku gdy zespoły spotkały się w ekstraklasie zagrały ze sobą osiem spotkań i wszystkie zakończyły się… remisami.

W sezonie 2018/19 pierwszy mecz odbył się w Legnicy i zakończył się wynikiem 1:1. Dla kieleckiej drużyny gola strzelił Maciej Górski. W rewanżu przy Ściegiennego było bez bramek. Po podziale tabeli zespoły spotkały się w grupie spadkowej znów w Kielcach i też mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Miedź wówczas nie utrzymała się w ekstraklasie.

Kolejne starcia odbyły się już na pierwszoligowych boiskach w sezonie 2020/21. Najpierw kielczanie zremisowali 1:1 w Legnicy a trafienie zaliczył Marcel Gąsior, który mógł zapewnić zwycięstwo Koronie, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W Kielcach było bez goli.

Fot. Ewa Jakubowska

Następny sezon to najpierw mecz w stolicy województwa świętokrzyskiego, który kolejny raz zakończył się bez rozstrzygnięcia oraz bez goli. W Legnicy było 1:1, a do bramki gospodarzy trafił Dawid Błanik wyrównując stan pojedynku. Po sezonie oba kluby awansowały na najwyższy szczebel.

Obecne rozgrywki to mecz w Legnicy zakończony remisem 2:2. Dla kieleckiego zespołu bramki zdobyli Jakub Łukowski i Kyryło Petrow ustalając wynik pojedynku.

We wspomnianych pojedynkach Korona na własnym stadionie nie zdobyła gola przeciwko Miedzi. Najwyższy czas to zmienić.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *