Korona wróciła z Turcji. Podsumowanie zgrupowania

Koroniarze na zgrupowaniu w Turcji już z nowym trenerem przebywali od 28 stycznia do 11 lutego. Zagrali tam cztery sparingi. W Belek kielecki zespół przygotowywał się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Cztery mecze kontrolne Korony

Kielczanie w Belek zmierzyli się z rosyjskim FK Orenburg, rumuńskim FC Universitatea Cluj, kazachskim FK Aktobe i duńskim Vendsyssel FF.
Żółto-czerwoni zgrupowanie rozpoczęli od porażki z rosyjską ekipą 1:2. W kolejnym dwóch spotkaniach było znacznie lepiej. Najpierw strzelili sześć goli FC Universitatea Cluj, a później trzy razy pokonali bramkarz FK Aktobe. Na zakończenie obozu w ostatnim dniu Korona zagrała z Vendsyssel FF. Piłkarze trenera Leszka Ojrzyńskiego przegrali Duńczykami 1:2.

Fot. Korona Kielce

Najskuteczniejszym zawodnikiem w sparingach był Jakub Górski, który trafił do siatki trzy razy. Pomocnik pokonywał bramkarzy FK Orenburg, FC Universitatea Cluj i Vendsyssel FF. Po dwa gole strzelili Jacek Podgórski i Jewgienij Szykawka, a po jednym  trafieniu na koncie mają Grzegorz Szymusik, Filipe Oliveira, Jakub Łukowski, Piotr Malarczyk i Dalibor Takac. W czterech sparingach Koroniarze zdobyli 12 goli.

Kiełb pojechał z drużyną, Nojszewski wyjechał w trakcie

Jacek Kiełb, który stracił część rundy jesiennej z powodu kontuzji wyleciał z zespołem do Turcji. Skrzydłowy przede wszystkim trenował indywidualnie. Na początku wspólnie z wracającym do zdrowia Adamem Frączczakiem.
Zgrupowanie 4 lutego musiał opuścić Janusz Nojszewski. Pomocnik na jednym z treningów doznał złamania piątej kości śródstopia w prawej nodze. Młodzieżowiec jest już po zabiegu.

Korona już w Kielcach

Drużyna dziś po godzinie 12 dotarła do stolicy województwa świętokrzyskiego.
– Dostaliśmy w kość. Mocno pracowaliśmy, ale mieliśmy świadomość, że ten etap będzie tak wyglądał – powiedział Łukasz Sierpina.

Fot. Rafał Szymczyk/Radio Kielce

– Dużo pracy za nami. Ogólnie bardzo udany obóz. Trener mógł nam się przyjrzeć z zewnątrz i od środka. Mamy teraz przed sobą jeszcze jedno spotkanie przed ligą i zaczynamy walkę – podsumował bramkarz kieleckiej ekipy Konrad Forenc.

Weekend piłkarze mają wolny, a od poniedziałku wracają do treningów. W sobotę (19 lutego) zagrają sparing z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie będą zamknięte dla kibiców i mediów.

Początek rundy w ostatni weekend lutego

Piłkarską wiosnę Korona zainauguruje w sobotę 26 lutego o godzinie 12:40. Kielczanie na Suzuki Arenie zagrają ze Stomilem Olsztyn. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami żółto-czerwoni wygrali w Olsztynie 1:0.

Kamil Dulęba

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *