Korona w święta nie przegrywa

Ostatnie 10 lat to siedem meczów Korony Kielce w święta Wielkanocne. Co ciekawe żółto-czerwoni w tym czasie nie ponieśli żadnej porażki. 

Korona Kielce – Lech Poznań 2:2
Daniel Gołębiewski 3, Kamil Kuzera 45 – Aleksandyr Tonew 55, Luis Henríquez 90

9 kwietnia 2012 roku w Poniedziałek Wielkanocny kielczanie na własnym boisku zagrali z Lechem Poznań. Do przerwy zespół trenera Leszka Ojrzyńskiego prowadził 2:0. Mecz jednak zakończył się remisem 2:2.

Fot. Sławomir Stachura

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 1:1
Robert Demjan 55 – Maciej Korzym 10

Rok później (28.03.2013 r.) w Wielki Czwartek Koroniarze pojechali do Bielska-Białej. Najpierw do siatki trafił Maciej Korzym, a po przerwie wyrównał Robert Demjan.

W 2014 roku Ekstraklasa miała ligową przerwę i mecze się nie odbyły.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 2:0
Jacek Kiełb 66, Kamil Sylwestrzak 71

W kolejnym sezonie 6.04.2015 (Poniedziałek Wielkanocny) Korona wygrała z Górnikiem Łęczna. Najpierw pięknym uderzeniem popisał się Jacek Kiełb, a później wynik ustalił Kamil Sylwestrzak.

Fot. Kamil Król/Radio Kielce

2016 rok to przerwa reprezentacyjna i mecze towarzyskie.

Legia Warszawa – Korona Kielce 0:0

Znów w Poniedziałek Wielkanocny 17.04.2017 roku kielczanie zagrali swój mecz. Tym razem wybrali się do stolicy zmierzyć się z Legią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk 1:0
Goran Cvijanović 18

31 marca 2018 roku w Wielką Sobotę Korona pod wodzą Gino Lettieriego wygrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk po golu Gorana Cvijanovicia. Słoweniec mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego w 33. minucie.

Fot. Jarosław Kubalski/Radio Kielce

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 2:0
Elia Soriano 14, 80 (k)

Znów Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia 2019 roku) i znów zwycięstwo. Dwa gole Elii Soriano zapewniły żółto-czerwonym zwycięstwo. Włoch jednego z goli zdobył po rzucie karnym.

W 2020 i 2021 roku mecze Korony w święta się nie odbyły. Najpierw rozgrywki były wstrzymanie z powodu epidemii COVID-19, a rok później mecz z Bruk-Bet Termaliką został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.

Chrobry Głogów – Korona Kielce 1:1
Michał Rzuchowski 47 – Jakub Łukowski 19 (k)

Ostatni pojedynek to mecz z Chrobrym Głogów zakończony remisem. Najpierw to kielczanie za sprawą Jakuba Łukowskiego (gol z rzutu karnego) wyszli na prowadzenie, ale gospodarze tuż po przerwie odpowiedzieli i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Korona w siedmiu świątecznych meczach zaliczyła 3 zwycięstwa i 4 remisy, zdobywając dziewięć goli a tracąc cztery.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *