KANADYJCZYK, PO KTÓRYM OCZEKIWANO ZNACZNIE WIĘCEJ [KIELECCY STRANIERI #17]

Dziś pod lupę bierzemy Charlesa Trafforda. Pomocnik do Korony trafił 24 listopada 2015 roku i podpisał półtoraroczny kontrakt. Umowa jednak weszła w życie od 1 stycznia 2016 roku.

Trafford karierę zaczynał w juniorskiem zespole Calgary Foothills SC. Na poziomie juniorskim grał jeszcze w dwóch klubach: Vancouver Whitecaps Residency oraz Western Canada Redmen.
W seniorskim futbolu zadebiutował w 2011 roku gdy trafił do SC Toronto. W Kanadzie grał do 2013 roku, by przenieść się do holenderskiego De Graafschap U21.

Holandii jednak nie podbił i postanowił wyjechać na północ Europy podpisując kontrakt IFK Mariehamn. W Finlandii grał jeszcze w dwóch klubach najpierw dla Turun Palloseura, a później dla Kuopion Palloseura. W ostatnim z zespołów został najlepszym strzelcem w sezonie zdobywając 5 goli w 28 meczach.

Fot. Juha Tamminen

 

Po czasie spędzonym w Finlandii rosły Kanadyjczyk postanowił spróbować swoich sił w Polsce i trafił do Korony Kielce. W zespole prowadzonym wówczas przez trenera Marcina Brosza zadebiutował w meczu z Pogonią Szczecin przegranym przez kielecki zespół 2:3. Na boisku przebywał przez 61 minut. W rundzie wiosennej zagrał jeszcze dwukrotnie, raz został zmieniony w przerwie, a w kolejnym meczu pojawił się od początku drugiej połowy. Do końca sezonu nie zaliczył już żadnego meczu.
Kolejne rozgrywki też rozpoczął jako rezerwowy. Szansę dostał dopiero w Pucharze Polski w przegranym po rzutach karnych (4:3) meczu z Puszczą Niepołomice. Kanadyjczyk z polskim paszportem zagrał całe spotkanie i obejrzał żółtą kartkę. W lutym 2017 roku rozwiązał kontrakt z Koroną.

Łącznie w kieleckich barwach rozegrał cztery spotkania i zobaczył dwie żółte kartki.

Rundę wiosenną sezonu 2016/17 spędził w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, ale w Małopolsce też mu nie wyszło. W zespole biało-czarnych zagrał 8 meczów.

Fot. sandecja.pl

Po przygodzie w Polsce postanowił wrócić do Finlandii i związał się z Rovaniemen Palloseura. Jednak długo tam nie grał, bo kilka miesięcy później zgłosił się po niego szkocki Inverness Caledonian Thistle. W północnej części kraju spędził trzy lata by trafić przed obecnym sezonem do Hamilton Academical FC.

Trafford to także trzykrotny reprezentant Kanady. Dla kadry zagrał trzy spotkania.

Kamil Dulęba

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *