Glik w Cracovii, „Pasy” się zbroją

Cracovia dokonuje pierwszych wzmocnień w obecnym okienku transferowym. Do klubu dołączyło dwóch obrońców, w tym jeden świetnie znany polskim kibicom. 

Transfery 

Kamil Glik został piłkarzem Cracovii  na kilka dni przed meczem z Koroną. To 103-krotny reprezentant Polski. Ostatnio grał we włoskim Benevento Calcio. Jest to drugi transfer krakowskiego klubu w tym okienku. Pierwszym był również obrońca, 26-letni Duńczyk – Andreas Skovgaard, który przeniósł się do stolicy Małopolski na mocy transferu gotówkowego z norweskiego Stabæk.

Mecze z Koroną 

W minionym sezonie w 2. kolejce kielczanie przegrali na stadionie przy ulicy Kałuży 0:2. Rewanż był już jednak dla Korony, bo kielczanie wygrali na Suzuki Arenie 2:1.

Fot. Jarosław Kubalski/Radio Kielce

Poprzednie starcia to rok 2019, w sierpniu Koroniarze ponieśli porażkę 0:1 na wyjeździe. Za to na własnym boisku wygrali po trafieniu Pacindy. Mecz obfitował w dużo emocji. Kielczanie spotkanie kończyli w dziewiątkę, a Cracovia w dziesiątkę.

Grali w Koronie i Cracovii

W obu klubach grali m.in. obecnie reprezentujący barwy Korony Piotr Malarczyk, a także Michał Gardawski, Ivan Marquez, Paweł Sasin, Airam Cabrera, Maciej Gostomski, Marcin Kuś, Krzysztof Pilarz, Bartosz Rymaniak, Andrzej Niedzielan, Tomasz Brzyski czy Mateusz Cetnarski.

Mecz 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy Cracovia – Korona Kielce odbędzie się w sobotę (2 września) o godzinie 17:30. Transmisja w Canal+Sport oraz Radiu Kielce.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *