Dycha Szykawki. Napastnik Korony wyprzedził Korzyma

Jewgienij Szykawka w zakończonym sezonie zdobył 10 goli. To najlepszy wynik Białorusina w Koronie. 

Dwa dublety Białorusina

Popularny „Sziki” w dwóch meczach zaliczył po dwa trafienia. Najpierw zrobił to w starciu z Radomiakiem (4:0), a ostatnio z Lechem Poznań (2:1), w którym zapewnił zwycięstwo Koronie.
Łącznie Szykawka ma pięć dubletów w żółto-czerwonych barwach licząc wszystkie rozgrywki. W poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał bramkarza Legii oraz Zagłębia Lubin na ekstraklasowych boiskach, a w Fortuna Pucharze Polski dwa razy trafił ze Stalą Rzeszów.

Fot. Krzysztof Klimek

Wiosna lepsza od jesieni

Pierwszego gola w tym sezonie Szykawka strzelił w wyjazdowym, wygranym (3:2) starciu ze Stalą Mielec (29 września 2023 roku), na kolejne trafienie czekał prawie miesiąc, bo trafił z Puszczą pod koniec października. To były jego jedyne bramki w rundzie jesiennej. Wiosną Białorusin trafił do siatki osiem razy i został najlepszym strzelcem Korony w tym sezonie.

Wskoczył na 6 miejsce

Szykawka w Koronie ma 21 goli w 83 meczach. Dzięki dwóm trafieniom z Lechem wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii kieleckiego klubu Elię Soriano i Macieja Korzyma (po 20 goli). To pozwoliło mu awansować na szóstą pozycję wszech czasów.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *