Dwie rundy i koniec. Corral opuszcza Koronę

Roberto Corral do Korony trafił w styczniu 2022 roku. Hiszpański defensor długo był testowany przez kielecki klub i ostatecznie podpisał umowę. 

Pomógł w awansie

W Fortuna 1 Lidze Hiszpan zagrał 14 spotkań i zdobył jednego gola (z Górnikiem Polkowice 2:1). Najważniejszy mecz zagrał jednak w finale barażu o Ekstraklasę gdy asystował przy golu Adama Frączczaka dośrodkowując piłkę w pole karne.
Łącznie dla Korony zagrał w 21 meczach strzelając jedną bramkę i notując jedną asystę.

Kontuzja i długa przerwa

Defensor doznał urazu w meczu z Lechią Gdańsk (1:0) i opuścił boisko w 36. minucie spotkania. Zawodnik doznał urazu kostki, który wykluczył go z gry na dwa i pół miesiąca. Corral wrócił do gry w drugiej połowie października i zagrał w dwóch meczach po kontuzji.

Fot. Kamil Bielaszewski

Aktywny w social mediach 

Po wystawieniu na listę transferową piłkarz postanowił odnieść się do tej decyzji i na swoim koncie na Twitterze wstawił wpis: Szkoda, widząc swoje nazwisko na tej liście. Zawsze dawałem z siebie wszystko pomagając klubowi  w ekstraklasie. Po mojej kontuzji myślałem tylko o powrocie i pomocy drużynie. Niestety, nie dano mi tej szansy. Dziękuje kibicom, jesteście niesamowici – można było przeczytać.

Roberto dziękujemy za grę w Koronie !

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *