Bohater baraży. Jak Adam Frączczak grał dla Korony?

Doświadczony napastnik piłkarzem Korony został 1 lipca 2021 roku. Do Kielc trafił z Pogoni Szczecin po wygaśnięciu kontraktu.

Świetny początek 

Już w pierwszym meczu Frączu zaliczył asystę przy golu Jakuba Łukowskiego (wygrana ze Skrą Częstochowa 2:0). W drugiej kolejce ustrzelił dublet pokonując bramkarza Puszczy Niepołomice. W kolejnym spotkaniu dołożył gola i asystę. Później trzy razy asystował w meczu z Podbeskidziem (3:2).
Na kolejnego gola czekał do lutego gdy trafił ze Stomilem Olsztyn (1:1).

Kontuzja i ponad miesięczna przerwa

Do 9. kolejki Frączczak był ważną postacią drużyny, a kielczanie w tabeli Fortuna 1 Ligi byli na pozycji lidera. Napastnik jednak zerwał mięsień czworogłowy i był wykluczony z gry na półtora miesiąca. Bez niego Koroniarze rozegrali osiem meczów, z czego wygrali dwa, zremisowali cztery i przegrali dwa.

Fot. Kamil Bielaszewski

Baraże i trzy gole

Świetnie Frączczak zagrał w dwóch najważniejszych meczach czyli barażach o Ekstraklasę. W meczu z Odra Opole skutecznie wykonał rzut karny (zwycięstwo 3:0), a w finałowym meczu przeciwko Chrobremu Głogów dwa razy trafiał do siatki. Najpierw głową pokonał Leszczyńskiego, a później trafił z jedenastu metrów (wygrana 3:2 po dogrywce).

Statystyki

Łącznie Adam Frączczak w Koronie rozegrał 36 meczów, strzelił 7 goli i zaliczył 6 asyst.
Najwięcej spotkań zagrał w Fortuna 1 Lidze (22), dziewięć razy w Ekstraklasie, trzy w Fortuna Pucharze Polski i dwa w barażach. Na boisku spędził 2345 minut.

Adam dziękuję za wszystko co zrobiłeś dla Korony. Powodzenia!

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *