Zapytowski, czyli wzmocnienie rywalizacji w bramce Korony

Marceli Zapytowski został nowym bramkarzem Korony Kielce. Zawodnik podpisał umowę na 3,5 roku.

Golkiper urodzony w 2001 roku ostatnio grał dla Resovii Rzeszów. W zespole z Podkarpacia w obecnym sezonie zagrał 12 razy (11 meczów na poziomie Fortuna 1 Ligi i jeden w Pucharze Polski). W poprzednich rozgrywkach w dużym stopniu przyczynił się do awansu rzeszowian do 1 ligi, broniąc w finale baraży rzut karny podczas konkursu „jedenastek”. Od początku obecnego sezonu był pewnym punktem drużyny. W Fortuna 1 Lidze zagrał m.in. z Koroną i w tym spotkaniu zaprezentował się bardzo dobrze.

Fot. Wiktor Taszłow/Radio Kielce

„Cieszę się, że tu trafiłem. Korona to duży klub i liczę, że się tu rozwinę. Bardzo spodobał mi się plan jaki mają tutaj na mnie. Mam nadzieję, że pokażę na co mnie stać” – powiedział bramkarz dla oficjalnej strony klubu.

Zapytowski to wychowanek Wisły Płock, w której w 2018 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Golkiper zagrał z Miedzią Legnica oraz Cracovią (2:2 i 1:3).

Marceli Zapytowski ma wzmocnić rywalizację między słupkami Korony. Niewykluczone, że zespół opuści podstawowy bramkarz drużyny Marek Kozioł. Wtedy młody bramkarz o miano numeru 1 rywalizowałby z innym młodzieżowcem Jakubem Osobińskim, który w najbliższym czasie wróci do treningów z pełnym obciążeniem. W najbliższych dniach golkiper ma dołączyć do drużyny Korony, która przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *