Zagłębie poniżej oczekiwań kibiców

Już jutro Korona Kielce zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec w 11. serii gier Fortuna 1 Ligi. Kielczanie w meczach wyjazdowych nie ponieśli do tej pory żadnej porażki.

Sosnowiczanie z tymczasowym trenerem

Władze Zagłębia ogłosiły dzisiaj popołudniu, że trenerem drużyny nie będzie już Krzysztof Dębek. Wraz z nim odszedł  jego asystent Tomasz Grudziński. Obaj panowie w klubie z Sosnowca pracowali od początku maja. Dębka tymczasowo na stanowisku zastąpił były piłkarz czerwono-zielono-białych Łukasz Matusiak.

Fot. zaglebie.eu

Doświadczeni piłkarze w zespole

Trzon drużyny tworzą piłkarze z przeszłością w Ekstraklasie. Szymon Pawłowski, który jest kapitanem drużyny oraz Patryk Małecki i Piotr Polczak. Zespół uzupełniają młodzi piłkarze na czele z Kamilem Antonikiem, który latem dołączył do zespołu z Arki Gdynia i Olafem Nowakiem. Napastnik trafił do Sosnowca z Zagłębia Lubin.
Poza nimi sosnowiczan wzmocnili Lukas Duriska, Dawid Gojny, Gonçalo Gregório, Mateusz Grudziński, Joao Oliveira, Michał Kieca,  Martim Maia, Jakub Sangowski i Łukasz Turzyniecki.
Drużynę opuścili Bartłomiej Babiarz czy Rafał Grzelak wracający do Korony, a także Tomasz Hołota, Kacper Łopata, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Miguel Quintais, Rubio, Jakub Sinior oraz Wojciech Słomka.

Niska pozycja w tabeli

Zagłębie zawodzi swoich kibiców i okupuje dolne rejony tabeli. Zespół po dziewięciu kolejkach zebrał siedem punktów wygrywając 2 mecze, jeden remisując i ponosząc 6 porażek. W ligowej tabeli zajmują 15. miejsce. Rozgrywki Fortuna Pucharu Polski zakończyli bardzo szybko, bo odpali już w I rundzie przegrywając 0:1 z Unią Janikowo.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *