Wychowanek strzelił Koronie. Radomiak lepszy w Kielcach

W ostatnim tegorocznym meczu kielczanie ulegli na własnym stadionie Radomiakowi Radom. Bramki dla gości strzelali były piłkarz Korony Karol Angielski oraz Adam Banasiak w doliczonym czasie gry.

Spotkanie pomiędzy Koroną, a Radomiakiem ogłoszone jako małe derby to ostatnie tegoroczne spotkanie dla podopiecznych Macieja Bartoszka. Przez pierwszy kwadrans lekką przewagę mieli zawodnicy kieleckiego zespołu, jednak tempo akcji było zbyt wolne by zaskoczyć gości. W 20. minucie bramkę dla Radomiaka strzelił wychowanek Korony – Karol Angielski. Napastnik najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skierował piłkę do bramki. W końcówce pierwszej połowy dobrą akcję stworzyli kielczanie. Po podaniu Jacka Podgórskiego wyrównać mógł Paweł Łysiak, ale jego strzał zablokowali obrońcy Radomiaka. Do przerwy to goście prowadzili w Kielacach.

Fot. Korona Kielce

Na słabą postawę zespołu zareagował trener Maciej Bartoszek i na drugą połowę wprowadził Dawida Lisowskiego w miejsce Pawła Łysiaka. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Mecz obfitował w wiele niedokładności i strat. Brakowało też sytuacji bramkowych. W 60. minucie blisko trafienia był Emile Thiakane, ale jego strzał głową poszybował minimalnie nad poprzeczką. Koroniarze rozpaczliwie dążyli do strzelenia bramki wyrównującej, ale wszelkie próby kończyły się niepowodzeniem. W doliczonym czasie gry Radomiak dobił Koronę strzelając drugą bramkę. Kielczanie otworzyli się na tyle, że Adam Banasik znalazł się w sytuacji sam na sam i bez problemu pokonał Marka Kozioła.

Przed zespołem Korony Kielce przerwa, a do treningów zawodnicy wrócą na początku stycznia. Rundę wiosenną kielczanie zainaugurują zaległym meczem z Widzewem 20 lutego.

Marcin Łataś

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *