Wraca Soriano, ale czy zagra z Lechią? Gnjatić w pomocy

Wróci Elia Soriano, ale zabraknie Jakuba Żubrowskiego. Sytuacja kadrowa przed meczem z Lechią Gdańsk poprawia się, ale Gino Lettieri wciąż nie będzie miał pełnego komfortu przy wyborze składu.

Uraz Soriano na szczęście nie okazał się zbyt poważny i 29-letni napastnik będzie mu zagrać w sobotnim hitowym spotkaniu z liderem tabeli. Inna sprawa czy Włoch odzyska miejsce w podstawowym składzie, bo z Arką z korzystnej strony pokazał się Kostarykanin Felicio Brown Forbes. Nie tylko zdobył gola, ale walczył, dużo biegał, utrzymywał się przy piłce, cały czas absorbował defensywę rywali. Wątpliwe, żeby Gino Lettieri w tym spotkaniu od pierwszej minuty znalazł miejsce i dla Soriano i dla Forbesa.

Z Lechią w środku pola zabraknie Jakuba Żubrowskiego, który w Gdyni obejrzał już ósmą żółtą kartkę w  sezonie. Problemu z jego zastąpieniem jednak nie powinno być. Obok Oliviera Petraka zagra zapewne Ognjen Gnjatić. Bośniak z Arką z konieczności wystąpił na środku defensywy (będąc niezwykle pewnym punktem drużyny), ale teraz będzie mógł już biegać w drugiej linii, bo kartkową pauzę odcierpiał hiszpański stoper Ivan Marquez.

Zagrożony w starciu z liderem jest udział Michała Gardawskiego. 29-latek pod koniec pierwszej połowy meczu z Arką nadciągnął mięsień dwugłowy. Na lewej stronie obrony bardzo udanie zastąpił go Łukasz Kosakiewicz. I dlatego, gdyby Gardawski na zdążył się wyleczyć, o tę pozycję trener Lettieri nie powinien się martwić.

Pozostali piłkarze, którzy uczestniczyli w meczu z Arką, mimo twardej walki na fatalnie przygotowanej murawie są w pełni zdrowi i do dyspozycji włoskiego szkoleniowca.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *