Wicelider bez porażki

Korona Kielce w zaległym meczu dziewiątej kolejki Fortuna 1 Ligi powalczy o podtrzymanie dobrej passy na wyjeździe. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka zmierzą się z niepokonanym ŁKS-em Łódź.

Spadkowicz z Ekstraklasy

Łodzianie to jeden z trzech spadkowiczów. Piłkarze Wojciecha Stawowego zajęli w tabeli PKO Ekstrklasy ostatnie miejsce i spadli do Fortuna 1 Ligi jako pierwsi.

Po dziewięciu kolejkach bez porażki

ŁKS to wicelider tabeli. W 9. meczach mają na 25 koncie punktów. Do tej pory łodzianie strzelili aż 24 gole, a stracili tylko cztery. „Rycerze Wiosny” grają także dalej w rozgrywkach Pucharu Polski. W 1/32 finału pokonali po rzutach karnych Śląsk Wrocław, a w kolejnej rundzie wygrali 2:0 z Unią Janikowo.

Fot. lkslodz.pl

Liderzy zostali

Z zespołu nie odeszła żadna ważna postać. W klubie zostali tacy piłkarze jak Pirulo, Arkadiusz Malarz, Maciej Dąbrowski, czy Antonio Dominguez. Drużyna też się wzmocniła, do łódzkiego klubu dołączyli m.in. doświadczony w Ekstraklasie Jakub Tosik, oraz Kamil Dankowski, a także Mateusz Bąkowicz, Daniel Celea, Dariusz Gmosiński, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Michał Kot, Tomasz Nawotka, Jowin Radziński i Jakub Romanowicz.
Odeszli Łukasz Piątek, Ricardo Guima, Artur Bogusz, Adam Ratajczyk, Dominik Budzyński, Jan Grzesik, Marcel Wszołek, Kamil Rozmus i Jakub Wróbel.

Pirulo najmocniejszym ogniwem

Pirulo, a właściwie Jose Antonio Ruiz Lopez to gwiazda ŁKS-u. Hiszpan w obecnym sezonie zdobył już pięć goli, a do tego dołożył trzy asysty i to na niego kielecka defensywa musi w szczególności uważać.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *