W Polakach siła

Już dziś o godzinie 12:40 Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z GKS-em Tychy. Zespół trenera Artura Derbina jest na czwartym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.  

Mocni u siebie
Tyszanie na własnym stadionie wygrali 8 z 13 rozegranych spotkań i zanotowali dwie porażki. Pierwszy mecz przegrali z Koroną, a później z Miedzią Legnica. Łącznie po 23. kolejkach zespół z województwa Śląskiego zdobył 41 punktów wygrywając jedenaście meczów, osiem remisując i przegrali cztery razy. Na wyjazdach tyski zespół wywalczyli 15 oczek.

Jeden obcokrajowiec w zespole
Kadra GKS-u liczy 33 zawodników, a gra tam zaledwie jeden piłkarz zagraniczny. Jest nim Czarnogórzec Nemanja Nedić, który trafił do zespołu przed obecnym sezonem z FK Sutjeska Niksic.

Fot. Krzysztof Bujnowicz/Radio Kielce

Rozkład goli
Najlepszymi strzelcami zespołu są napastnik Szymon Lewicki oraz skrzydłowy Bartosz Biel. Obaj do siatki rywala trafiali po sześć razy. Tuż za nimi jest Łukasz Grzeszczyk, kapitan drużyny zdobył pięć goli. Dalej plasują się Bartosz Szeliga (3 gole), Damian Nowak, Sebastain Steblecki, Oskar Paprzycki (po dwa trafienia), Nemanja Nedić, Kamil Kargulewicz, Łukasz Moneta, Dominik Połap, Krzysztof Wołkowicz i Wiktor Żytek (po jednym golu).

Wzmocnienia
Zimą do zespołu dołączyli Kamil Kargulewicz, wracający po kontuzji Maciej Mańka, Bartosz Zarębski oraz Wiktor Żytek. Z drużyny odeszli Jakub Biegański, który wzmocnił Lechię Gdańsk i Ukrainiec Anatolij Kozłenko.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *