Umocnić się na pozycji lidera. Korona gra z Sandecją

Dziś o godzinie 20:30 Korona Kielce na Suzuki Arenie zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Piłkarze trenera Dominika Nowaka w tym sezonie nie ponieśli porażki.

Sandecja w środku tabeli

„Sączersi” zajmują 8. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Zespół Dariusza Dudka w siedmiu meczach zdobył 13 punktów (wygrał cztery, raz zremisował i poniósł dwie porażki).

Transfer last minute

W związku z kontuzją Jacka Kiełba Korona ruszyła po pomocnika Sandecji Dawida Błanika. Kielecki klub wpłacił kwotę odstępnego i ogłosił transfer piłkarza. Z tym nie zgadzały się jednak władze biało-czarnych. Twierdzili, że kwota za piłkarza jest za niska i spór miał rozwiązać PZPN. Sandecja jednak ostatecznie odpuściła i Błanik będzie mógł zadebiutować w żółto-czerwonych barwach przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Fot. sandecja.pl

Poprzedni sezon na remis

W Kielcach to Korona okazała się lepsza. Kielczanie wygrali po trafieniu Jacka Kiełba. W Nowym Sączu gospodarze się zrewanżowali i pokonali Koronę 2:1 po golach Michała Walskiego, dla żółto-czerwonych gola zdobył Jakub Łukowski, do tego Koroniarze mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Przemysława Szarka.

Kieleckie akcenty 

W Sandecji i Koronie grali czterej piłkarze znajdujący się obecnie w kadrach obu klubów. W kieleckiej drużynie jest trzech takich zawodników. Są to wspomniany już Przemysław Szarek, który w obecnym sezonie nie rozegrał jeszcze żadnego spotkania, Adrian Danek – dołączył do zespołu przed sezonem i Dawid Błanik. W Sandecji jest to Rafał Kobryń, który w poprzednim sezonie grał w Koronie na zasadzie wypożyczenia. Warto też wspomnieć o Błażeju Szczepanku. Pomocnik szkolił się w KKP Korona, a od obecnego sezonu reprezentuje barwy Sandecji, do której trafił ze Stali Rzeszów.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *