Udana inauguracja na Suzuki Arenie

Pięć bramek zobaczyli kibice w meczu Korony z GKS-em 1962 Jastrzębie. Podopieczni Macieja Bartoszka zdobyli trzy punkty po bramkach Jacka Kiełba, Pawła Łysiaka i Emile Thiakane, który trafił z rzutu karnego.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze oraz kibice upamiętnili minutą ciszy zmarłego fanatyka Korony – Kamila Plutę.

Spotkanie z Jastrzębiem doskonale rozpoczęli Koroniarze i już po stu dwudziestu sekundach Kiełb strzałem głową wykorzystał idealne dośrodkowanie Jacka Podgórskiego. Po nieco spokojniejszym okresie meczu w 21. minucie spotkania kapitalną akcją z kontrataku popisali się zawodnicy Korony i podwyższyli prowadzenie po mocnym strzale Pawła Łysiaka. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Podgórski.

Fot. Korona Kielce

Kilka chwil później zespół z Jastrzębia zdobył bramkę kontaktową. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Daniel Rumin nie dając szans na skuteczną interwencję Markowi Koziołowi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Korona zeszła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu oba zespoły wyszły bez zmian w składzie. Obraz spotkania znacząco się zmienił. Brakowało podbramkowych akcji, a gra była bardzo szarpana z dużą ilością fauli. Dopiero niecały kwadrans przed końcem doskonałą sytuację oko w oko z Pawełkiem zmarnował świeżo wprowadzony Wiktor Długosz. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła się, bo w 82. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił kompletnie niepilnowany Marek Mróz. Korona rzuciła się do ataku i na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry faulowany w polu karnym był Maciej Firlej. Sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Senegalczyk Emile Thiakane.

Fot. Korona Kielce

W doliczonym czasie gry zespół gości rozpaczliwie próbował doprowadzić do wyrównania, zagrywając długie piłki w pole karne Korony. Kieleccy defensorzy nie dali się jednak już zaskoczyć i dowieźli korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Marcin Łataś

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *