Tydzień do powrotu PKO BP Ekstraklasy. Korona Kielce kończy przygotowania do nowego sezonu

Już za tydzień Korona Kielce zainauguruje nowy sezon 2023/24 PKO BP Ekstraklasy, meczem na Suzuki Arenie ze Śląskiem Wrocław. Przygotowania są na ostatniej prostej, a kielecki zespół został wzmocniony kilkoma piłkarzami. Kluczowi zawodnicy jak na razie pozostali w drużynie Kamila Kuzery.

Powoli kończą się przygotowania Korony Kielce do sezonu 2023/24 PKO BP Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Kamila Kuzerę w ostatnich tygodniach ciężką pracował nad formą, taktyką i wkomponowaniem nowych zawodników. Szkoleniowiec Korony zapewnia, że drużyna może być jeszcze mocniejsza niż w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. Wtedy kielecki zespół pokazywał się z bardzo dobrej strony, co skutkowało utrzymaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Korona Kielce pozyskała kilku zawodników, którzy mają być wzmocnieniem. Do Kielc trafił środkowy pomocnik Mateusz Czyżycki z GKS-u Tychy, bramkarz Xavier Dziekoński wypożyczony z Rakowa Częstochowa, belgijski środkowy pomocnik Martin Remacle z Universitatea Cluj, a także hiszpański napastnik Adrian Dalmau z AD Alcorcón. Ponadto do zespołu został sprowadzony młodzieżowiec Szymon Gałązka z SMS-u Łódź. Najważniejsi i kluczowi zawodnicy na chwilę obecną nie opuścili Korony, choć nie jest pewne, że taki stan rzeczy się utrzyma. Okienko transferowe w Polsce otwarte jest do 31 sierpnia.

Korona Kielce swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra na Suzuki Arenie, w poniedziałek 24 lipca o godzinie 19:00. Przeciwnikiem kielczan będzie Śląsk Wrocław.

Kamil Dulęba

Marcin

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *