Trzecia porażka na Suzuki Arenie

Odra Opole po Górniku Łęczna i Bruk Bet Termalice Nieciecza jest kolejnym zespołem, który wywiózł komplet punktów z Kielc. Podopieczni Macieja Bartoszka po raz trzeci w tym sezonie przegrali na własnym stadionie.

Mecz przebiegał w spokojnym tempie, a zagrożenia z obu stron były głównie po stałych fragmentach gry. Pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście, gdy w 10. minucie strzał oddał Krzysztof Janus. Świetnie jednak interweniował Marek Kozioł. Po sześćdziesięciu sekundach główkował Piotr Żemło, ale znów znakomitym refleksem wykazał się kielecki bramkarz. Kielczanie odpowiedzieli w 21. minucie kiedy Paweł Łysiak w polu karnym wyłożył piłkę do Thiakane. Senegalczyk uderzył jednak minimalnie obok słupka. Nieźle radzili sobie defensorzy Korony i Odry skutecznie interweniując, czym oddalali zagrożenia. Do przerwy mecz nie przysporzył emocji i goli. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć lekką przewagę mieli gospodarze, którzy prezentowali się lepiej.

Fot. Korona Kielce

W drugą część spotkania lepiej weszli przyjezdni , bo już po pięciu minutach zdobyli gola. Błąd kieleckiej defensywy wykorzystał Konrad Nowak, który mocnym strzałem pokonał Kozioła. Po stu dwudziestu sekundach ogromny pech spotkał Przemysława Szarka. Piłka odbiła się od stopera Korony i wpadła do bramki Korony.

Podopieczni Macieja Bartoszka nie byli w stanie zagrozić bramce gości, gdyż Odra broniła dużą ilością zawodników. Brakowało pomysłu i dokładności, wielu dośrodkowań próbował Jacek Podgórski, ale nie sprawiały one żadnego problemu defensywie z Opola. Tempo rozgrywania akcji było wolne i żaden z zawodników nie brał ciężaru gry na siebie.

Odra kontrolowała swój korzystny wynik i dowiozła go do ostatniego gwizdka sędziego. To kolejna, już trzecia porażka, którą Korona odniosła na własnym stadionie. Najbliższe spotkanie kielczanie rozegrają w najbliższą niedzielę z ŁKS-em na wyjeździe.

Marcin Łataś

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *