Termalica faworytem do awansu

Jutro o godzinie 19 Korona Kielce zagra zaległy mecz 23. kolejki Fortuna 1 Ligi z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Spotkanie było dwukrotnie przekładane ze względu na koronawirusa w zespole gospodarzy.

Lider mimo zaległych meczów

Piłkarze trenera Mariusza Lewandowskiego mają na swoim koncie 53 punkty w 25 meczach. Zespół z Małopolski wygrał piętnaście spotkań, osiem zremisował i przegrał zaledwie dwa razy. W pierwszym meczu pomiędzy obiema ekipami niecieczanie wygrali w Kielcach 3:0 po golach Romana Gergela, Artema Putiwcewa i Kacpra Śpiewaka.

Trzech piłkarzy w Koronie i Termalice

W obu zespołach jest obecnie trzech zawodników, którzy grali dla Korony i Termaliki. W kieleckiej drużynie są to obrońca Przemysław Szarek (cztery lata w Niecieczy) i Jacek Kiełb (półtora roku w zespole Bruk-Bet Termaliki), dla rywali gra pomocnik Vlastimir Jovanović, który w ekipie „Słoników” rozgrywa piąty sezon.

Fot. Paweł Małecki/Agencja Gazeta

Niewielkie zmiany kadrowe

Do zespołu z Niecieczy dołączyło zimą zaledwie czterech piłkarzy. Wiktor Biedrzycki przeszedł ze Stomilu Olsztyn, pomocnik Sebastian Bonecki ostatnio grał w Odrze Opole, Kacper Janiak reprezentował Olimpię Grudziądz, a Czech Marcel Vasiľ ROW 1964 Rybnik.
Drużynę opuścili  obrońca Jonathan de Amo, który przeszedł do ekstraklasowej Stali Mielec, Patrik Mišák wzmocnił ligowego rywala z Sosnowca, Michał Orzechowski został zawodnikiem Wigier Suwałki, a Damian Pawelski gra dla Jutrzenki Giebułtów.

Historia spotkań na korzyść Korony

Obie drużyny dotychczas spotykały się dziewięć razy. Pięciokrotnie wygrała Korona, raz padł remis i trzy mecze wygrali niecieczanie. Żółto-czerwoni zdobyli łącznie 11 goli, a Bruk-Bet Termalica trafiała do kieleckiej bramki siedem razy.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *