Stomil w kryzysie

Jutro Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Stomil Olsztyn. Piłkarze trenera Macieja Bartoszka zagrają zaległy mecz 10. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Olsztynianie bez zwycięstwa od września

Ostatnią wygraną Stomil zaliczył pod koniec września gdy na wyjeździe pokonał Sandecję Nowy Sącz. Od tego czasu „Duma Warmii” trzy razy zremisowała i przegrała dwa spotkania. Podopieczni trenera Adama Majewskiego zajmują w 14. miejsce z dwa wygranymi.

Nowy prezes Lech

We wrześniu prezesem Stomilu został Grzegorz Lech. Legenda olsztyńskiego klubu. Zastąpił on na stanowisku Wojciecha Kowalewskiego. Co ciekawe obaj w przeszłości byli piłkarzami Korony Kielce.

Fot. stomil.olsztyn.com

Ważni piłkarze zostali

Janusz Bucholc i Piotr Skiba to dwaj piłkarze z najdłuższym stażem w zespole. Bucholc w klubie jest nieprzerwanie od 2010 roku (wcześniej Stomil przez kilka lat występował jako OKS 1945 Olsztyn) i jest jego kapitanem, Skiba do drużyny dołączył rok później. Bramkarz jest pewnym punktem zespołu.

Kuświk lekiem na nieskuteczność

Na początku października do Stomilu dołączył doświadczony Grzegorz Kuświk. 33-letni napastnik miał rozwiązać w Olsztynie problem ze strzelaniem goli. Do tej pory snajper urodzony w Gorzowie Wielkopolskim zagrał pięć meczów, a do siatki trafił raz w meczu z Resovią.
Zespół został też wzmocniony Damianem Byrtkiem i Wojciechem Łuczakiem. Obaj, tak samo jak Kuświk mają za sobą występy w Ekstraklasie.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *