Spore zainteresowanie kapitanem. Korona wreszcie zarobi?

Dobre występy w ostatnich tygodniach, a przede wszystkim powołania i gra w narodowej drużynie Bośni i Hercegowiny sprawiły, że sporo klubów zainteresowanych jest pozyskaniem Adnana Kovacevicia.

Na biurku prezesa Krzysztofa Zając regularnie lądują oferty na zakup kapitana Korony (m.in. z klubów niemieckich i holenderskich). I jeśli zimą trafi się satysfakcjonująca propozycja – zarówno dla klubu, jaki i zawodnika – to niewykluczone, że Korona zadecyduje się sprzedać „Kovę”. Zwłaszcza, że umowa z piłkarzem wygasa po obecnym sezonie. Choć jest szansa, że wcześniej Bośniak podpisze w Kielcach nowy kontrakt.

Fachowy portal Transermarkt.de wycenia obecnie 26-letniego obrońcę na 800 tys. euro. Jest to jednak wycena dokonana jeszcze przed jego debiutem w reprezentacji. Obecnie na koncie ma dwa występy w narodowych barwach i szansę na kolejne dwa, bo otrzymał powołanie na najbliższe eliminacyjne mecze z Włochami i Liechtensteinem.

Adnan Kovacević to – obok Ivana Jukicia i Michała Gardawskiego – jedyny zawodnik pozyskany przez Koronę po zmianach właścicielskich, który pozostał w drużynie. Bośniak trafił do Kielc latem 2017 rok. W tym czasie zagrał w 74 meczach w ekstraklasie i zdobył 4 gole. W obecnych rozgrywkach wystąpił w podstawowym składzie we wszystkich spotkaniach oraz strzelił dwie bramki. Z rzutów karnych pokonał bramkarzy Rakowa Częstochowa i ŁKS-u.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *