Remis Korony mimo gry w przewadze

Korona Kielce mimo dobrego meczu i gry w przewadze nie zdołała pokonać Chrobrego Głogów. Goście wywalczyli remis w 90.minucie. Remis 2:2 powoduje, że walka o miejsca barażowe będzie niezwykle trudna.

Pierwszy domowy mecz w 2021 roku Korona rozpoczęła z niespodzianką w składzie. Miejsce doświadczonego Marka Kozioła  w bramce zajął sprowadzony zimą z Resovii 20-letni Marceli Zapytowski. W 16. minucie spotkania kapitalny kontratak wyprowadzili podopieczni Macieja Bartoszka i Jacek Podgórski mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Chrobrego Głogów. Kwadrans później goście zdobyli bramkę wyrównującą. Mikołaj Lebedyński zaskoczył Zapytowskiego. Mecz stał na niezłym poziomie, kielczanie mieli sporo chęci do gry po nieudanym spotkaniu z Widzewem w Łodzi. Do przerwy wynik 1:1 nie uległ zmianie.

Druga połowa była równie ciekawa. W 59. minucie tym razem prawy wahadłowy Korony wpisał się na listę strzelców. Grzegorz Szymusik po podaniu Emila Thiakane mocno uderzył, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kielczanie zasłużenie wyszli na prowadzenie. Kilka minut później drugą żółtą kartką ukarany został Mikołaj Lebedyński i goście musieli sobie radzić w osłabieniu. Korona próbowała ataków sporą liczbą zawodników, Niespodziewanie w 90. minucie Chrobry doprowadził do wyrównania. Maksymilian Banaszewski pokonał Zapytowskiego. Znów błąd popełniła kielecka defensywa. Po chwili sędzia zakończył spotkanie. Korona Kielce znów straciła bardzo ważne punkty, których potrzebuje, by nadal walczyć o miejsca barażowe. Kolejna szansa przed Koroną już w sobotę w Jastrzębiu Zdroju.