Puszcza z aspiracjami na baraże

Jutro o godzinie 17 Korona Kielce powalczy na Suzuki Arenie z Puszczą Niepołomice. Żółto-czerwoni zagrają o pierwszą wiosenną wygraną. Kielecki zespół za zwolnionego Maciej Bartoszka poprowadzi jego asystent Kamil Kuzera. 

Niepołomiczanie pięć punktów za strefą barażową

Puszcza zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 26 punktów. Żółto-zieloni wygrali w tym sezonie siedem spotkań, tyle samo razy przegrali i pięciokrotnie zremisowali.

Radionov najlepszym strzelcem

Ukrainiec w obecnym sezonie pokonywał bramkarzy rywali cztery razy. Jest on najskuteczniejszym piłkarzem zespołu, tuż za nim plasuje się Wiktor Żytek, który opuścił klub. Defensywny pomocnik strzelił trzy gole. W zespole jest aż 11 piłkarzy, którzy trafiali do siatki.

Fot. Korona Kielce

Tułacz w klubie od 2015 roku

Trenerem Puszczy jest Tomasz Tułacz. 51-letni szkoleniowiec niepołomiczan prowadzi już szósty rok. Zespół objął 13 sierpnia 2015 roku i jest najdłużej pracującym trenerem na szczeblu pierwszoligowym.

Transfery

Do drużyny dołączyło ośmiu zawodników. Najpoważniejszym wzmocnieniem jest Szymon Kobusiński, który zdobył już dwa gole tej wiosny oraz Ivan Hladik. Słowak zdobył mistrzostwo i puchar swojego kraju ze Spartakiem Trnava. Na Litwie został mistrzem i zdobył puchar z Suduva Marijampole. Oprócz wspomnianej dwójki klub wzmocnili Sebastian Górski, Tomasz Mucha, Marcel Pięczek, Mateusz Wyjadłowski i litewski defensor Edgaras Zarski. 

Klub opuścili Mateusz Bartków,  Lucjan Klisiewicz, Mateusz Skrzypczak, Michał Zając, Bartosz Żurek, Wiktor Żytek (pomocnik trafił do GKS-u Tychy).

Spotkanie Korona Kielce – Puszcza Niepołomice odbędzie się w sobotę, 13 marca o godzinie 17 na Suzuki Arenie. Transmisja spotkania na platformie IPLA.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *