Przerwać serię Sandecji

W sobotę o godzinie 16 Korona Kielce na wyjeździe zagra z Sandecją Nowy Sącz. Będzie to 29. kolejka Fortuna 1 Ligi. „Sączersi” ostatnie spotkanie w lidze przegrali z… Koroną.

Seria bez porażki

Podopieczni trenera Dariusza Dudka ostatnio goryczy porażki zaznali w meczu z Koroną Kielce. Od szesnastu spotkań są niepokonani. Od tego czasu wygrali dziesięć spotkań i sześć zremisowali. Potrafili nawet grając w dziewiątkę pokonać Widzew. Po 27. kolejkach Sandecja zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce z dorobkiem 37 punktów.

Dudek na dłużej trenerem

Dariusz Dudek trenerem Sandecji został 11 listopada 2020 roku. Kilka dni temu jego umowa została przedłużona automatycznie po spełnieniu warunków zapisanych w kontrakcie.

Historia spotkań

Sięga ona lat 90-tych. Oba zespoły spotykały się do tej pory dziewiętnaście razy. Osiem pojedynków wygrała Korona, padło sześć remisów oraz pięć razy lepsza była Sandecja. Ostatnio to Korona wygrała 1:0 po golu Jacka Kiełba.

Fot. Wojciech Habdas/Agencja Gazeta

Trzech piłkarzy w Sandecji i Koronie

Marek Kozioł, Przemysław Szarek i Daniel Dziwniel łączą oba kluby. Kozioł to wychowanek Sandecji (spędził tam osiem sezonów). Szarek w pierwszej drużynie drużynie grał 3,5 roku, a wcześniej był zawodnikiem juniorów Sandecji i tamtejszego Dunajca. Dziwniel natomiast w Kielcach spędził jeden sezon.

Obrońca najskuteczniejszym zawodnikiem

Michal Piter-Bucko zdobył w tym sezonie już 7 goli. Tuż za nim jest Rubio, Hiszpan do siatki trafiał pięć razy, po cztery gole mają Rafael Victor i Damian Chmiel. Trzy gole ma Kamil Ogorzały, dwa Damir Sovsić, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak i Dawid Błanik, a po jednym Daniel Dziwniel, TOmasz Boczek i Michał Walski.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *