Przedstawiamy rywala: Widzew Łódź

W piątkowy wieczór Korona Kielce zagra ostatni mecz na Suzuki Arenie w obecnym sezonie. Rywalem żółto-czerwonych będzie Widzew Łódź.

Bez szans na baraże

Łodzianie zajmują w tabeli Fortuna 1 Ligi jedenaste miejsce. Do tej pory zebrali 42 punkty, strzelając przy tym 27 goli, a tracąc 34. W trzydziestu dwóch kolejkach odnieśli dziesięć zwycięstw, tyle samo razy przegrali i dwanaście razy zremisowali. Zespół trenera Marcina Broniszewskiego nie ma już szans na grę w barażach o awans do Ekstraklasy, ponieważ jego drużyna traci do 6. miejsca osiem punktów, a do końca sezonu zostały dwa spotkania.

Fot. Krzysztof Bujnowicz/Radio Kielce

Kieleckie akcenty

Piłkarzami Widzewa, którzy grali w przeszłości w Koronie są kapitan zespołu Marcin Robak, Łukasz Kosakiewicz i Mateusz Możdzeń. Z obecnej kadry Korony w Widzewie grali Marcel Gąsior oraz Kornel Kordas, który trafił do Łodzi na wypożyczenie z kieleckiego klubu.

Skuteczny kapitan

Najlepszym strzelcem Widzewa jest 38-letni Marcin Robak. W obecnym sezonie kapitan Widzewa trafił do siatki siedmiokrotnie. Na drugim miejscu pod względem goli są Mateusz Michalski i Patryk Mucha, którzy strzelili po cztery gole, dwa trafienia mają Mateusz Możdżeń i Michael Ameyaw, a po jednym Paweł Tomczyk, Piotr Samiec-Talar, Karol Czubak, Marek Hanousek, Meiveille Fandambu, Daniel Tanżyna, Krystian Nowak i Filip Becht.

Mecz Korona Kielce – Widzew Łódź obędzie się 4 czerwca (piątek) o godzinie 20:00 na Suzuki Arenie. Transmisja spotkania na platformie IPLA.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *