Prezesie nie idź tą drogą. Nowy sposób komunikacji z kibicami

Prezes Krzysztof Zając, który praktycznie od początku rundy pozostaje nieuchwytny dla mediów, mimo licznych prób nie odbiera telefonów od większości kieleckich dziennikarzy (tzn. nie znam nikogo od kogo w tym momencie by odbierał). Udzielił dość osobliwej wypowiedzi dla portalu CKsport.pl.

Sternik Korony nie zgodził się na wywiad, ale w zamian przedstawił swoje stanowisko na kilka bieżących spraw. W sumie można i tak… Generalnie prezes Zając nie powiedział nic odkrywczego, powtórzył to, co mówił wcześniej. Jeden wątek jest jednak ciekawy i do niego chciałbym się odnieść, bo po części dotyczy również mnie.

„Nie do przyjęcia jest również, że 11 marca po meczu z Wisłą miejscowi dziennikarze podczas audycji radiowej już niemal sami zwolnili trenera. Zasugerowali zwolnienie szkoleniowca przekonując do tego słuchaczy” – powiedział Krzysztof Zając. Całość można przeczytać tutaj:

http://www.cksport.pl/pokazWiadomosc/18040_prezes_korony_nie_udziela_wywiadu_ale_przedstawia_swoje_stanowisko-_-_nie_ma_mowy_o_rozstaniu_z_lettierim.html

Chodzi o audycję „Punkty Widzenia” w Radiu Kielce, którą wówczas polecałem Waszej uwadze. Jeżeli dyskusja w studiu, której tematem przewodnim jest pytanie: Czy Gino Lettieri powinien dalej być trenerem Korony? – jest sugerowaniem słuchaczom, że powinien być zwolniony, to wypada zapytać, na jakiej podstawie prezes Zając wygłasza taką tezę. Doskonale pamiętam naszą rozmowę w studiu i zupełnie czym innym jest wyrażanie opinii po ostatnich wynikach (1:4 w Sosnowcu i 2:6 z Wisłą), że misja trenera Lettieriego powinna się zakończyć. Choć gwoli ścisłości, ja np. byłem za tym, że należy dać szansę szkoleniowcowi wyjść z kryzysu.

Zresztą kto nie słuchał niech najlepiej sam wyrobi sobie opinię. Audycji można odsłuchać tutaj:

http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-548/_post/83105

Mocno dziwię się Krzysztofowi Zającowi, który jest otwartym człowiekiem i od początku potrafił sobie ułożyć relacje z mediami, że poszedł w stronę budowania oblężonej twierdzy i szukania przeciwników tam, gdzie absolutnie ich nie ma. Nie wiem czy prezes zmienił doradcę PR, może go zatrudnił, a może właśnie zwolnił, ale kilka jego ostatnich medialnych pomysłów jest całkowicie nietrafionych. Cytując klasyka: Prezesie Zając, nie idźcie tą drogą.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *