Pokrzyżować plany Radomiaka

Korona Kielce jutro o godzinie 12:40 zagra w 34. kolejce z Radomiakiem Radom. „Zieloni” walczą o bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Popsuć plany

Żeby Radomiak zapewnił sonie promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej musi wygrać albo zremisować z Koroną. Porażka może dać im awans, ale stracić punkty musi GKS Tychy albo Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Wychowanek Korony najlepszym strzelcem

Karol Angielski, który przed obecnym sezonem trafił do ekipy z Radomia jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Napastnik ma na swoim koncie 13 trafień. Jedno z nich zdobył przeciwko Koronie. Za nim plasuje się Leandro z ośmioma golami, cztery razy do siatki trafił sprzedany zimą do Zagłębia Lubin Karol Podliński, a po 3 gole mają Meik Karwot, Damian Gąska, Dominik Sokół i Mateusz Radecki. Dwa razy bramkarzy pokonywali Damian Jakubik i Miłosz Kozak (nie zagra z Koroną), a po jednym golu mają Filipe Nascimento, Adam Banasiak, Raphael Branco oraz były obrońca Korony Kielce Mateusz Bodzioch.

Fot. Wiktor Taszłow/Radio Kielce

Trener na dłużej w Radomiaku

Dariusz Banasik, który jest szkoleniowcem Radomiaka od 25 czerwca 2018 roku w marcu przedłużył kontrakt z klubem na kolejne dwa sezony i będzie prowadził zespół z województwa mazowieckiego do końca czerwca 2023 roku.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *