Podsumowanie sezonu #1

Zaczynamy podsumowanie sezonu. Kto naszym zdaniem był najlepszym zawodnikiem w minionych rozgrywkach, jaki był najlepszy transfer, kto najbardziej rozczarował i z jakim transferem kielecki klub najbardziej nie trafił? 

Piłkarz sezonu:

Jacek Podgórski – najlepszy strzelec (razem z Jakubem Łukowskim) i asystent, w zespole. Często ciągnął grę Korony. Pewny wykonawca rzutów karnych i zawodnik, który radzi sobie na skrzydle oraz boku obrony. Pozytywnie zaskoczył, bo nie oczekiwano po nim aż takich liczb.

Transfer sezonu:

Jakub Łukowski – mimo, że trafił do Korony pod koniec lutego to stał się jednym z najlepszych strzelców w drużynie (sześć goli), do tego dołożył dwie asysty. Często grał jako napastnik i bardzo dobrze wywiązywał się z tej roli. W nowym sezonie powinien być ważną postacią Korony.

Fot. Kamil Bielaszewski

Rozczarowanie sezonu:

Kubilay Yilmaz – Turek z austriackim paszportem przychodził do Korony jako rozwiązanie problemu ze strzelaniem goli. Jednak wyszło tak, że napastnik pojawił się na boisku w pięciu meczach i ani razu nie trafił do siatki. Dostał mało szans na wykazanie się, ale jego problemem była nadwaga. Kielecki klub chce się go pozbyć, ale Yilmaz nie jest skłonny do rozwiązania kontraktu.

Paweł Łysiak – oczekiwania wobec ofensywnego pomocnika były duże. Tymczasem popularny „Łysy” strzelił jednego gola i zaliczył asystę. Te liczby osiągnął jesienią 2020 roku. Wiosną zagrał w 11 meczach i nie przyczynił się do żadnej bramki zdobytej przez Koronę. Jego przyszłość w kieleckim klubie powinna być jasna do końca miesiąca.

Najgorszy transfer:

Remigiusz Szywacz – Trudno przypomnieć sobie dobry mecz w jego wykonaniu. Były zawodnik m.in. Olimpii Grudziądz miał być rozwiązaniem problemu z lewą stroną defensywy oraz jak w razie potrzeby załatać dziurę na środku obrony. Zawiódł nie tylko trenerów, ale i kibiców. Od trenera Nowaka nie dostawał zbyt dużo szans. Defensor dostał zgodę od Korony na szukanie szukanie klubu.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *