Pierwsze zwycięstwo Korony w tym roku

Korona Kielce odniosła swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Zespół pod wodzą Kamila Kuzery pokonał skromnie 1:0 Puszczę Niepołomice. Strzelcem gola został Grzegorz Szymusik, który zaliczył drugie trafienie w sezonie.

W porównaniu do ostatniego meczu w składzie doszło do pięciu zmian. W wyjściowej jedenastce pojawili się Marek Kozioł, Emile Thiakane, Jakub Łukowski, Dawid Lisowski i Marcel Gąsior. Drużynę w tym spotkaniu prowadził Kamil Kuzera. Szkoleniowiec powrócił także do ustawienia z rundy jesiennej czterema obrońcami.
Przez pierwsze pół godziny gry akcje toczyły się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie zbyt klarownych sytuacji. Dopiero w 38.minucie meczu Grzegorz Szymusik trafił z najbliższej odległości do pustej bramki i wyprowadził Koronę na prowadzenie. Asystę  głową zaliczył Marcel Gąsior. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej części spotkania przemawiał na korzyść Korony. W 64. minucie dobry strzał z dystansu oddał Jacek Podgórski. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Gospodarze starali się kontrolować i nie atakowali już zbyt intensywnie. Swoje okazje mieli Thiakane i Pervan, ale czujny w bramce był Mateusz Górski. W 87. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Korony, gdyż Marcin Stefanik był bliski pokonania Marka Kozioła. Piłka minimalnie minęła słupek. Puszcza rozpaczliwie dążyła do wyrównania posyłając długie piłki w pole karne kielczan. Tym razem defensywa Korony nie dała się zaskoczyć i zachowała czyste konto. To pierwszy komplet punktów w tym roku.