Pierwsza porażka w sezonie

Korona Kielce przegrała pierwsze spotkanie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Lepsi od zespołu trenera Dominika Nowaka okazała się Sandecja, która wygrała 1:0.

Koroniarze zaczęli z werwą. Już w 3. minucie uderzał Marcin  Szpakowski, ale został zablokowany przez zawodników gości. PO 10. minutach znów strzelał pomocnik kieleckiej drużyny, ale pewnie chwycił Pietrzkiewicz. W 12. minucie gola zdobyła Sandecja. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska piłka trafiła do Tomasza Boczka, który pokonał Forenca.
Po niespełna dwóch kwadransach o strzał pokusił się Jakub Łukowski, ale czujny między słupkami był golkiper Sandecji. Do końca pierwszej połowy emocji nie było.

Drugą połowę kielczanie zaczęli z jedną roszadą. Adriana Danka zmienił debiutujący Dawid Błanik. Po przerwie Koroniarze ruszyli. Najpierw zagotowało się w polu karnym, a później zza szesnastego metra uderzał Oliveira, ale został zablokowany. Po chwili strzałem popisał się Błanik jednak jego uderzenie po odbiciu się od jednego z obrońców wylądowało za linią końcową. W 56. minucie ładny strzał oddał Jacek Podgórski. Futbolówka minimalnie minęła prawy słupek bramki Pietrzkiewicza. Na dwadzieścia minut przed końcem strzelał Szymusik, ale wprost w bramkarza. Goście próbowali odpowiedzieć, kielczanie jednak skutecznie się bronili. Korona jeszcze miała okazję wyrównać w doliczonym czasie gry, ale stałe fragmenty gry nie pomogły. Żółto-czerwoni nie znaleźli recepty na defensywę gości i przegrali pierwszy mecz w sezonie.