Odra rewelacją rozgrywek

Korona Kielce powalczy w najbliższej kolejce o drugą wygraną na Suzuki Arenie. Kielczanom nie będzie łatwo, bo rywalem jest trzecia w ligowej tabeli Odra Opole.

Walka o utrzymanie do końca

Poprzedni sezon w wykonaniu drużyny Dietmara Brehemra nie był najlepszy. Opolanie walczyli do ostatniej kolejki o utrzymanie i byli zaledwie trzy punkty nad kreską zajmując ostatecznie 13. miejsce.

Początek sezonu na plus

Odra w obecnym sezonie zajmuje trzecią pozycję z szesnastoma oczkami na koncie. Niebiesko-czerwoni wygrali pięć spotkań, zanotowali jeden remis i ponieśli jedną porażkę. Ich przygoda z Pucharem Polski skończyła się jednak bardzo szybko, bo na własnym boisku przegrali z Lechem Poznań 1:3.

Odejścia dwóch ważnych ogniw

Klub z Opolszczyzny opuściło dwóch ważnych pomocników. Mateusz Czyżycki wzmocnił Wartę Poznań, a Patryk Janasik przeniósł się do Śląska Wrocław. Oprócz nich odeszli bramkarz Artur Krysiak, obrońca Kamil Słaby, pomocnicy Dawid Błanik, Jarosław Czernysz, Witalij Fedotow, Thijs Timmermans, oraz napastnicy Franciszek Wróblewski i Szymon Skrzypczak.

Fot. odraopole.pl

Drużynę wzmocnili Dawid Kort, piłkarz z przeszłością w Ekstraklasie, ostatnio grający dla Miedzi oraz Konrad Nowak, Sebastian Bryłka, Jakub Czajkowski, Dawid Czapliński, Mateusz Gancarczyk, Konrad Matuszewski, Błażej Sapielak, Michał Surzyn i Jakub Szrek.

Snajper Piech

Gwiazdą drużyny jest niewątpliwie Arkadiusz Piech. Napastnik w poprzednim sezonie w 19 meczach zdobył 7 goli, a w obecnych rozgrywkach ma na swoim koncie dwa trafienia. Ważnymi postaciami w drużynie są także Krzysztof Janus, Dawid Kort, oraz Miłosz Trojak.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *