Młodzieżowy reprezentant Polski blisko Korony

Nie napastnik Jose Kante, ale najprawdopodobniej obrońca Mateusz Hołownia trafi do Korony z Legii. Kielecki klub rozmawia z mistrzem Polski o możliwości transferu młodzieżowego reprezentanta Polski.

Hołownia nie znalazł się w kadrze Legii na zgrupowanie w Portugalii i obecnie trenuje z drużyna rezerw. Warszawianie chcieliby wypożyczyć zawodnika (w grę wchodzi także transfer definitywny).
21-letni Hołownia przejdzie do Korony pod warunkiem, że wcześniej kontrakt rozwiąże Ken Kallaste. Estończyk ma oferty z ligi cypryjskiej i białoruskiej. Plan kieleckiego klubu przewiduje, żeby w jego miejsce pozyskać zawodnika młodego i perspektywicznego. Wiosną rywalizacja na lewej stronie defensywy powinna rozstrzygnąć się między Michałem Gardawski, a Łukaszem Kosakiewiczem. 
Mateusz Hołownia jako 16-latek w meczu o Superpucharu Polski przeciwko Zawiszy Bydgoszcz zadebiutował w barwach Legii. Poprzednie rozgrywki spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ruchu Chorzów (29 meczów i 3 gole). Przed sezonem wrócił do Legii, ale jesienią zagrał tylko w trzech spotkaniach. 

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *