Młodzieżowiec starszy o rok. Zmiana przepisu PZPN

PZPN na dzisiejszym posiedzeniu zarządu zmienił uchwałę o obowiązku gry w przyszłym sezonie zawodnika młodzieżowego. W kolejnych rozgrywkach taki status uzyskają piłkarze z polskim obywatelstwem urodzeni w 1998 roku oraz młodsi. 

Pierwotny zapis uchwały zakładał, że będą to piłkarze z rocznika 1999 i młodsi. Kluby ekstraklasy postulowały jednak, żeby przynajmniej w pierwszym sezonie statusem młodzieżowca mogła być objęta większa liczba zawodników. Zapis dotyczy zarówno rozgrywek ekstraklasy jak i Pucharu Polski.

Co to oznacza w praktyce? W trakcie meczu przez cały czas na boisku musi przebywać tzw. młodzieżowiec. Wyjątkiem będzie jedynie kontuzja bramkarza, mającego taki status. Wówczas jego miejsce może zająć bramkarz, który nie jest młodzieżowcem.

Jak ten przepis może wpłynąć na Koronę? Na razie nieznacznie, bo obecnie w pierwszej drużynie nie ma zawodnika z polskim obywatelstwem z rocznika 1998. Większość juniorów trenujących z zespołem Gino Lettieriego urodziło się po 2000 roku. Niewykluczone jednak, że zmiana przepisu może trochę wpłynąć na plany transferowe. Bo w obozie Korony nie brak głosów, że aby spełnić warunek gry młodzieżowca władze klubu i sztab szkoleniowy będą chciały pozyskać takiego zawodnika z zewnątrz, a nie oprzeć się na wychowanku.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *