Koronie brakuje lidera. Kto weźmie odpowiedzialność? [KOMENTARZ]

Korona nie ma piłkarza, który pociągnie grę do przodu, weźmie jej ciężar na siebie, pokieruje drużyną w trudnym momencie. Kieleckiemu zespołowi brakuje na murawie lidera – pisze w komentarzu Kamil Dulęba.

W ostatnich tygodniach wyniki Korony nie napawają optymizmem. Dwa punkty w trzech meczach, to nie jest to, czego od piłkarzy oczekują kibice. Widmo spadku coraz mocniej zaczyna zaglądać w oczy kieleckiemu klubowi. Wydaje się, że problem leży w braku zawodnika, który w tak trudnym momencie jest w stanie wziąć ciężar za drużynę na swoje braki.

W minionych latach takimi piłkarzami byli Goran Cvijanović, Bartosz Rymaniak czy Miguel Palanca. Wcześniej w szatni, aż roiło się od zawodników, którzy w trudnych momentach potrafili przechylić szalę zwycięstwa. Paweł Golański, Maciej Korzym czy Airam Cabrera.

Kto dziś może podołać takiej roli? Od początku sezonu bardzo stara się Marcin Cebula, ale 24-letni skrzydłowy nie potrafi utrzymać formy na równym poziomie. Oczekuje się od niego znacznie więcej. Takim zawodnikiem mógł być Vato Arweładze. Gruzin ma wszelkie predyspozycje, żeby decydować o obliczu gry Korony, ale dziś wylądował w rezerwach.

Naturalnymi kandydatami do tego, aby wieść prym w kieleckiej ekipie wydają się sprowadzeni zimą Jacek Kiełb oraz Petteri Forsell. Uważam, że to w nich trener Mirosław Smyła powinien szukać potencjalnych liderów drużyny. Ale Kiełb wchodząc na kilkanaście minut na pewno nie jest w stanie realnie wpłynąć na zespół.

”Ryba” świetnie zna kielecki klimat, najlepiej czuje się przy Ściegiennego, co wielokrotnie udowadniał. Fin był gwiazdą Miedzi Legnica, polska liga nie jest mu obca, a w zespole z województwa dolnośląskiego, to on był najważniejszą postacią układanki trenera Dominika Nowaka.

Kto weźmie odpowiedzialność za zespół, za klub na swoje barki i pociągnie Koronę w górę tabeli? Oby ten lider objawił się już w niedzielnym meczu z Lechią Gdańsk.

Kamil Dulęba

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *