Korona zagra sparing z drużyną swojego byłego trenera

Ekstraklasa nabiera rozpędu, ale kielecki zespół czeka jeszcze jeden mecz sparingowy. W sobotę Korona sprawdzi się z pierwszoligowym GKS-em Tychy.

To spotkanie będzie przeznaczone przede wszystkim dla zawodników, którzy na progu rundy wiosennej nie występują w ekstraklasie bądź przebywają na murawie w małym wymiarze czasu. Trener Gino Lettieri będzie chciał przyjrzeć się formie m.in. młodych piłkarzy.

Szkoleniowcem ekipy rywali jest doskonale znany w Kielcach Ryszard Tarasiewicz. 57-letni trener prowadził Koronę w sezonie 2014/15 (11. miejsce na koniec rozgrywek). Z GKS-em miał w tym sezonie powalczyć o awans do ekstraklasy, ale tego celu tyszanom już raczej nie uda się zrealizować. Po rundzie jesiennej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza z dorobkiem 26 punktów zajmują w tabeli dopiero 11. miejsce.

Sparing Korona – GKS Tychy rozpocznie się w sobotę o godz. 12.30 na stadionie przy Szczepaniaka. Na razie nie wiadomo jeszcze czy mecz będzie otwarty dla publiczności oraz mediów. Dla ekipy gości będzie to próba generalna przed przyszłotygodniowym startem pierwszej ligi.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *