Korona w strefie spadkowej. Jaka droga do utrzymania?

Do końca sezonu zasadniczego do rozegrania pozostało siedem kolejek. Analizujemy sytuację w tabeli Korony oraz perspektywy na utrzymanie w ekstraklasie. Sprawdzamy, z jakimi rywalami przyjdzie zmierzyć się jeszcze kielczanom oraz jaki bilans mają z tymi drużynami.

Patrząc na obecny stan punktowy Korony po meczu z Wisłą, trudno być optymistą. 23 „oczka”’ po 23. kolejkach to wynik – delikatnie ujmując – nie najlepszy. Spoglądając na ilość zdobytych bramek, jest jeszcze gorzej. 12 goli to zdecydowanie najsłabszy dorobek w całej lidze. W tym samym momencie sezonu 2018/19, kielczanie zajmowali 9. pozycję mając na koncie 36 punków i 28 zdobytych goli. Oczywiście sezon sezonowi nie równy i trudno cokolwiek porównywać, ale widać, że zarówna gra Korony jak i ilość zdobytych punktów zwiastują bardzo trudną walkę o pozostanie w lidze do ostatniej kolejki rundy finałowej.

fot. CowKoronie.pl

Tak prezentuje się dolna część tabeli ekstraklasy. ŁKS okupuje ostatnią pozycję i traci do przedostatniej Korony 7 punktów. Do miejsca gwarantującego utrzymanie, czyli 13. pozycji kielczanom brakuje obecnie trzech „oczek”’.

Domowe spotkania z Lechią Gdańsk, ŁKS-em, Piastem Gliwice, Lechem Poznań oraz wyjazdowe ze Śląskiem Wrocław, Wisłą Płock i Zagłębiem Lubin, to mecze, które czekają jeszcze Koronę w fazie zasadniczej sezonu.

fot. CowKoronie.pl

W tej chwili tylko dwie z tych drużyny znajdują się w dolnej części tabeli (ŁKS i Zagłębie). Reszta rywali plasuje się w górnej „ósemce”. To tym bardziej stawia Koronę w trudnym położeniu przed następnymi meczami, bo w każdym spotkaniu, o punkty będzie niezwykle trudno. Aby jednak wlać w serca kieleckich kibiców nieco optymizmu, trzeba przypomnieć, że po 30. kolejkach, następuje runda finałowa, dodatkowe 7 meczów, i to dopiero wtedy rozstrzygnie się, kto pozostanie w lidze, a kto z niej spadnie.

W poprzednim sezonie z ekstraklasą pożegnali się Zagłębia Sosnowiec mając w dorobku 29 punktów oraz Miedź Legnica (40 ”oczek”). Czy taka suma wystarczy, aby utrzymać się w tym sezonie? Koronie pozostało do rozegrania jeszcze 14 spotkań, czyli 42 punkty do zdobycia. A to prawie połowa dorobku, który do tej pory zgromadził kielecki klub.

Sebastian Kalwat

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *