Konferencja prasowa nowych właścicieli Korony

Dziś na Suzuki Arenie odbyła się konferencja prasowa nowych właścicieli Korony. Udział w niej wzięli prezydent Kielc Bogdan Wenta, prezes Suzuki Motor Poland Piotr Dulnik, Prokurent Korona S.A Łukasz Jabłoński, prezes klubu Sławomir Gierada oraz trener Maciej Bartoszek.

Tematem przewodnim było funkcjonowanie oraz dalsza strategia działalności Korony po ponownym przejęciu klubu przez miasto.

Korona to nie tylko pierwsza drużyna, ale też wielu adeptów, którzy w przyszłości mogą osiągać sukcesy. Posiadamy dobrą infrastrukturę, gdyż nasz stadion ciągle jest nowoczesny i przygotowany do krajowych rozgrywek, a ponadto mamy wiele boisk treningowych, dla młodzieży. Miasto Kielce przez wiele lat inwestowało w modernizacje tych obiektów – powiedział Bogdan Wenta na początku konferencji.

Fot. Korona Kielce

Przeciągające się formalności związane z przejęciem klubu od rodziny Hundsdorferów dobiegły do szczęśliwego końca.

– Cele, które stawiamy przed zarządem klubu to przede wszystkim przeprowadzenie kompleksowego audytu spółki, a także wdrażanie restrukturyzacji i poprawy kondycji finansowej klubu – dodał prezydent miasta.

Poza zmianą właściciela klubu, nastąpiła także roszada w zarządzie oraz radzie nadzorczej.

Zarząd jest jednoosobowy i został wzmocniony osobą Łukasza Jabłońskiego, który będzie pełnił funkcję prokurenta. Wiele spraw w klubie wymaga reorganizacji. Chodzi przede wszystkim o kompetencję i zaangażowanie obecnych pracowników. W Koronie pracuję zbyt wielu ludzi i być może to przekracza możliwości finansowe klubu. Mamy plan taki, aby pracownicy podejmowali się wielu zadań jednocześniestwierdził Piotr Dulnik, prezes rady nadzorczej Korona S.A.

Fot. Korona Kielce

Ważną kwestią jest proces szkolenia oraz metod treningowych pierwszej i drugiej drużyny oraz grup juniorskich.

Mamy w planach, aby wszystkie drużyny naszego klubu ujednoliciły system gry i treningu. Chcemy aby trener pierwszej drużyny był swego rodzaju menadżerem wszystkich drużyn, w celu wypracowania tego samego systemu szkolenia, aby przepływ zawodników pomiędzy tymi drużynami był płynny i nie sprawiał problemu. Jesteśmy po rozmowach z osobami, które pracowały w klubach Ekstraklasy. Mają oni nam pomóc w stworzeniu profesjonalnego skautingu. Chcemy też podnieść jakość drużyny. Jeśli będzie ona silna i miała swój styl to będziemy mieli łatwiejszy dostęp do sponsorów – dodał prezes Suzuki.

W ostatnich tygodniach członek Rady Nadzorczej został wybrany na tymczasowego prezesa Korony.

– Przez Radę Nadzorczą została przyjęta koncepcja, żeby na określony czas delegować jedną z osób z rady do czasowego pełnienia funkcji prezesa. Wynika to z dezaprobaty sposobu prowadzenia klubu przez poprzedni zarząd. Gdy tylko Gmina Kielce stała się większościowym akcjonariuszem, naturalnym ruchem było odwołanie pana Paprockiego z funkcji członka zarządu spółki Korona S.A. Takie rozwiązania będą pozwalały dalej funkcjonować klubowi. Proces rekrutacji prezesa zarządu trwa – powiedział prezes Korony.

Fot. Korona Kielce

Prokurent w spółce Łukasz Jabłoński przybliżył finanse klubu.

– Zobowiązania klubu to na ten moment 16,8 mln. Sytuacja jest bardzo trudna i wymaga wprowadzenia zdecydowanego planu naprawczego. Do klubu wpłynęło ostatnio blisko pięć milionów złotych z Urzędu Miasta tytułem podwyższenia kapitału zakładowego. Aktualnie zobowiązania przeterminowane wynoszą około sześć i pół miliona. Oznacza to, że ta kwota nie jest wystarczająca do uregulowania wszystkich zobowiązań. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy plan przepływów pieniężnych na dwóch poziomach funkcjonowania klubu. Musimy się też skupić na maksymalizacji przychodów. Chodzi o pozyskanie sponsorów i współpraca z mniejszymi firmami – powiedział Łukasz Jabłoński.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *