Jaki skład na Arkę? W Koronie nie brak problemów

Trener Gino Lettieri nie ma kadrowego spokoju przed pierwszym wiosennym meczem z Arką. W Gdyni może zabraknąć najlepszego strzelca drużyny, całej trójki podstawowych jesienią stoperów i bramkarza.

Pechowy dla Elii Soriano okazał się ostatni zimowy sparing. Włoski napastnik doznał kontuzji w trakcie meczu ze Stalą Mielec. Uraz jest na tyle poważny, że szanse na jego występ z Arką są praktycznie zerowe. Niewiele większe w przypadku stopera Adnana Kovacevicia. Bośniak kontuzji nabawił się podczas zgrupowania w Turcji i od powrotu do Kielc nie trenował z zespołem. Wziął udział dopiero w dzisiejszych zajęciach i to po nich oraz piątkowym treningu ma zapaść decyzja czy 25-letni obrońca znajdzie się w meczowej „osiemnastce”.

Na pewno z drużyną do Gdyni nie pojedzie bramkarz Matthias Hamrol. 25-latek przez cały okres przygotowawczy przechodził rehabilitację po kontuzji, której doznał przed ostatnim jesiennym meczem z Miedzią Legnica. Hamrol dopiero w tym tygodniu rozpoczął treningi na pełnych obrotach. Z Arką między słupkami stanie zatem Michał Miśkiewicz, a jego zmiennikiem będzie – i tu pewna niespodzianka – 18-letni Jakub Osobiński. Wychowanek wygrał rywalizację ze swoim rówieśnikiem Pawłem Sokołem.

W kadrze na Arkę powinno znaleźć się także miejsce dla dwóch innych wychowanków: 19-letniego obrońcy Piotra Pierzchały i 17-letniego pomocnika Oskara Sewerzyńskiego. Tego pierwszego kielecki klub bardzo chciał wypożyczyć (był bliski przenosin do drugoligowej Stali Stalowa Wola), ale w ostatniej chwili sztab szkoleniowy zmienił zdanie i zdecydowano, że zawodnik wiosną pozostanie w Koronie. To pokłosie kontuzji Kovacevicia, kartkowej absencji w Gdyni Hiszpana Ivana Marqueza, a przede wszystkim faktu, że mimo prób wciąż nie udało się zakontraktować następcy dla sprzedanego do Francji Djibrila Diawa. Sewerzyński natomiast to jeden z wygranych zimowych przygotowań.

Podobnie o sobie może myśleć Felico Brown Forbes. Kostarykanin przychodził latem do Korony ze sporymi oczekiwaniami ze strony klubu i kibiców, ale jesienią całkowicie rozczarował. Nie pomagało mu też ustawianie go w roli skrzydłowego. Wiosną ma być inaczej. Brown Forbes został przesunięty do ataku i błysnął skutecznością w sparingach (cztery gole w Turcji). I to właśnie on ma zastąpić w meczu z Arką kontuzjowanego Soriano. Niewykluczone, że z przodu partnerował mu będzie Vato Arewładze. Gruzin również w sparingach zaprezentował się z dobrej strony.

Początek meczu Arka – Korona w niedzielę o godz. 15.30.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *