Doświadczony stoper w Koronie. Estończyk podpisał kontrakt

Jest wreszcie drugi zimowy transfer Korony. W piątkowe popołudnie umowę z kieleckim klubem podpisał Estończyk Joonas Tamm. Zawodnik związał się półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejne dwa sezony.

Życiorys 27-letniego obrońcy prezentuje się co najmniej obiecująco. Tamm w barwach Flory Tallinn trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Estonii, sięgnął także po krajowy puchar i dwa razy po superpuchar. W sezonie 2016/17 wybrano go najlepszym defesnorem estońskiej ekstraklasy. W narodowej reprezentacji do tej pory wystąpił w 27 meczach, w których zdobył trzy gole. Co ciekawe, wszystkie zdobył w eliminacyjnym meczu do mundialu w Rosji przeciwko Gibraltarowi (6:0).

W minionym roku występował w norweskim Sarpsborg 08 FF. Z tym klubem zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Europy, w której zagrał we wszystkich meczach, w każdym spędzając na murawie pełne 90 minut.

Trener Gino Lettieri z Joonasa Tamma nie będzie oczywiście mógł jeszcze skorzystać w trakcie niedzielnego meczu z Arką Gdynia. Piłkarz treningi z Koroną rozpocznie w przyszłym tygodniu, wtedy też zostanie oficjalnie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy.

Tamm jest trzecim Estończykiem w historii, który zagra w barwach Korony. Wiosną 2011 roku w kieleckim zespole występował skrzydłowy Sander Puri, a od sezonu 2016/17 żółto-czerwone barwy reprezentuje lewy obrońca Ken Kallaste.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *