Cztery lata z rzędu w pierwszej lidze

Puszcza Niepołomice to trzeci rywal Korony Kielce w Fortuna 1 Lidze. Kielczanie jutro zagrają na wyjeździe.

Blisko baraży

To już czwarty z rzędu sezon od kiedy niepołomiczanie grają na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Z Koroną na poziomie pierwszej ligi Puszcza nigdy nie grała, za to obie drużyny zagrały ze sobą w Pucharze Polski. Kielczanie przegrali to spotkanie po rzutach karnych 2:3  Piłkarze trenera Tomasza Tułacza na koniec sezonu zajęli ósme miejsce i zabrakło im tylko dwóch punktów do gry w barażach o ekstraklasę. Puszcza ligowe zmagania zakończyła z dorobkiem 48 punktów na koncie. Z sezonu na sezon zajmują oni coraz wyższe miejsce w tabeli.

Nieudany początek sezonu

Puszcza dobrze zaczęła, bo w Pucharze Polski wygrali aż 4:1 z Jaguarem Gdańsk. Jednak dwa pierwsze ligowe mecze gospodarze jutrzejszego meczu przegrali. Na inaugurację ponieśli porażkę na własnym stadionie z Resovią – beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. W drugiej kolejce w Gdyni ulegli tamtejszej Arce.

Podstawowy bramkarz odszedł

Klub z Małopolski opuściło dziewięciu piłkarzy. Ważna postać szatni Piotr Stawarczyk, Karol Niemczycki podstawowy bramkarz drużyny, który wzmocnił Cracovię, były pomocnik Korony Jakub Bąk, a także Bartłomiej Eizenchart, Łukasz Furtak, Marcin Orłowski, Konrad Nowak, Łukasz Szczepaniak i Maksymilian Sitek (młody pomocnik wybrał grę dla Podbeskidzia).

Drużynę wzmocnił obrońca Jakub Bartosz ostatnio grający w Stali Mielec, Lucjan Klisiewicz, Karol Knap, Łukasz Spławski, Mateusz Skrzypczak i Michał Zając.

Fot. puszcza-niepolomice.pl

Tułacz rekordzista

Szkoleniowiec w Niepołomicach pracuje od sierpnia 2015 roku i jest najdłużej pracującym trenerem w Polsce na szczeblu centralnym.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *